Úterý 28. května 2024
Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián
Oblačno, bouřka 23°C

Deset tváří Japonska: Země vycházejícího slunce nabízí ostrov plný koček i králíků!

/
 • Japonsko má mnoho tváří!
  28. února 2016 ● 16:58

  Země vycházejícího slunce má mnoho tváří a stejně tak jsou rozmanité tisíce ostrovů, které Japonské souostroví tvoří. Od smaragdových klenotů pokrytých deštnými pralesy, přes ostrovy s aktivními vulkány až k opravdovým kuriozitám - kočičím a králičím ostrovům. Vybrali jsme pro vás desítku nejzajímavějších japonských ostrovů, které stojí za to navštívit.

 • 1.

  Aogašima

  Ostrůvek Aogašima má rozlohu necelých šest kilometrů čtverečních a počátkem roku 2016 ho obývalo 166 lidí. Ti jsou zde prakticky odříznuti od okolního světa, protože se sem lze dostat pouze helikoptérou či lodí, kterých ale kvůli chybějícímu přístavu moc nepřiplouvá. Zásoby a výjimečně i osoby přepravuje právě vrtulník, který na ostrov létá přibližně jednou denně.

  Aogašima je ostrov vulkanického původu a menší sopka, která se vytvořila uvnitř původního vulkánu, je dodnes aktivní. Poslední velká erupce v roce 1785 zabila na 140 lidí a mnoho obyvatelů posléze ostrov raději opustila. Někteří rezidenti se ale po několika desítkách let vrátili. Aogašima je v současnosti pravou oázou klidu.

  Ostrov Aogašima
  Autor: Profimedia, Instagram

 • 2.

  Kočičí ostrovy - Aošima a Taširojima

  Malé ostrůvky Aošima a Taširomija získala přezdívku "ostrovy koček". První jmenovaný má rozlohu ani ne půl kilometru čtvereční a obývá ho kolem dvaceti rezidentů, koček tu je ale přes stovku. Taširojima je přibližně šestkrát větší a žije tu asi osmdesát obyvatel, které kočky už dávno přečíslily. Rezidenti ale věří, že jim kočky přináší štěstí a postavili jim i svatyni. Přivézt si na ostrov psa je samozřejmě přísně zakázáno.

  Video
  Video se připravuje ...

  Kočičí ostrov Aošima YouTube/My BB Bunny

 • 3.

  Souostroví Jaejama

  Souostroví Jaejama je nejodlehlejší částí Japonska, od Tokia je vzdáleno asi dva tisíce kilometrů. Ostrovy pokrývají překrásné bílé pláže a přilehlé azurové vody jsou domovem rozmanitého ekosystému, ve kterém najdete korály, delfíny, želvy, manty a žraloky obrovské. Není divu, že Jaejama bývá často a právem přirovnávána ke Karibiku.

  Souostroví Jaejama
  Autor: Profimedia, Instagram

 • 4.

  Okunošima

  Maličký ostrov Okunošima má rozlohu sotva kilometr čtvereční a neobývají ho žádní lidé. Za druhé světové války Japonci na ostrůvku provozovali továrnu na výrobu chemických zbraní a kvůli testování sem přivezli několik králíků. Po válce měla být zvířata utracena, ale Japonci nejspíš rozkošné králíčky pustili do volné přírody a několik desítek let poté zde vzniklo něco, co nikdo nečekal. Králičí ostrov! 

  Video
  Video se připravuje ...

  Králičí ostrov Okunošima YouTube

 • 5.

  Naošima

  Naošima je ostrov zaslíbený umělcům! Kdysi rybářskou osadu proměnil na mezinárodní Mekku umělců v roce 1992 bohatý japonský magnát. Dnes se zde nalézá muzeum umění, nespočet galerií a koná se zde umělecký festival. Navíc je ostrov ozdobený různými uměleckými díly.

  Naošima je ostrov zaslíbený umělcům.
  Autor: Profimedia, Instagram
  Naošima je ostrov zaslíbený umělcům.
  Autor: Profimedia, Instagram

 • 6.

  Mijakedžima

  Mijakedžima je ostrov vulkanického původu nalézající se asi 180 kilometrů jižně od Tokia. Celý ostrov je tvořen vulkánem Ojama, který je velmi aktivní a poslední erupce byla zaznamenána před deseti lety. Od té doby sopka čas od času chrlí do vzduchu toxické výpary, před kterými se stovky místních musí chránit plynovými maskami. Pokud detektory zachytí zvýšené množství síry v ovzduší, rezidenti jsou varováni sirénami.

  Život na ostrově Mijakedžima není žádný med.
  Autor: Profimedia, Instagram
  Život na ostrově Mijakedžima není žádný med.
  Autor: Profimedia, Instagram

 • 7.

  Icukušima

  Icukušima, též známý jako Mijadžima, patří ke klenotům Japonsko. Překrásný ostrov se pyšní jedinečnou svatyní, která je od roku 1996 zapsaná na Seznamu světového dědictví UNESCO. Nachází se tu mnoho javorů, které na podzim zbarví celý ostrov do ruda. Také zde žijí krotcí jelínci a opice.

  Svatyně na ostrově Icukušima
  Autor: Profimedia, Instagram

 • 8.

  Okinawa

  Okinawa je ostrov, na kterém se zákonitě nalézá elixír mládí. Místní obyvatelé se totiž dožívají mnohem vyššího věku, něž obyvatelé kterékoliv jiného místa na světě. Ze sto tisíc obyvatel je zhruba 35 lidí, kterým je přes sto let. Důvodem je nejspíš rozmanitá dietní strava (málo tuku, málo soli, hodně ryb a mořských řas), klidný život bez stresu a dobrá nálada místních. Na Okinawě mimo to naleznete překrásné pláže, rozmanitou botanickou zahradu, vápencové jeskyně, korálové útesy a vzácné druhy toulavých koček.

  Ostrov Okinawa
  Autor: Profimedia, Instagram

 • 9.

  Ósumi

  Souostroví Ósumi je smaragdovým klenotem nalézajícím se na hranici Východočínského a Filipínského moře. Ostrovy pokrývají deštné pralesy, které jim propůjčují neuvěřitelně zelenou barvu. Díky překrásné subtropické fauně bylo souostroví Ósumi zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

  Ostrov Jakušima v souostroví Ósumi
  Autor: Profimedia, Instagram
  Ostrov Jakušima v souostroví Ósumi
  Autor: Profimedia, Instagram

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy