Česká krasavice, která byla v Číně, kde se soutěž konala, označována za "slovanský typ", vybojovala titul 2. vicemiss Tourism International v konkurenci 53 finalistek soutěže z celého světa.

Barbora bezprostředně po soutěži dostala tolik pracovních nabídek, že se v Číně plánuje na nějakou dobu zdržet. Hned po skončení soutěže dokonce odjela natáčet pro čínskou TV show silvestrovský pořad.

Fotogalerie
4 fotografie

Místo dovolených u moře brázdí Čechy kombajnem

Soutěž byla velmi ostře sledována celou čínskou veřejností. A nejen jí. Až to trochu připomíná pověstného Velkého bratra, ale jelikož se soutěž konala v komunistické Číně, není se čemu divit. Dívky totiž prý porota sledovala tajnou kamerou, i když o tom nevěděly, na co mnohé z nich jistě doplatily.

Netradiční byly také disciplíny této soutěže krásy. Jedním z mnoha úkolů finalistek bylo zasadit strom, s čímž naše finalistka problém rozhodně neměla. Jejím koníčkem je mezi jinými také řízení kombajnu na venkovském statku, kam jezdí trávit letní prázdniny. Některé zhýčkané české modelky by se od takové Miss měly co učit.