Češi hned po příjezdu grilovali a pak šli spát. „Okolo půl třetí ráno nás vzbudila strašná rána. Vyběhli jsme ven v obavách o naše auto, které jsme měli zaparkované před domem. To bylo nabourané a mělo totálně zničené jedno kolo, včetně nápravy. Řidič, který to způsobil, zastavil až o 50 metrů dál o zeď domu sousedů. Moje přítelkyně se snažila řidiče ošetřit. Byl očividně opilý a měl i rozšířené zorničky jako po požití drog.My jsme šli zatím na pokoje pro foťáky, abychom zdokumentovali škodu,“ popisoval události Hübl.

Pak přijelo pět dalších aut, ze kterých vyskákali muži ve věku 25– 30 let. Okamžitě do Čechů začali strkat a napadat je. Hüblovu přítelkyni udeřili do obličeje, muže kopali, i když už leželi na zemi. „Potom zahlazovali stopy. Z havarovaného auta odtrhli poznávací značku. Než přijela policie, byli už všichni pryč. Měli velkou přesilu, nedokázali jsme je zastavit.“ Dodal Hübl.

Policisté si zjistili čísla pasů českých turistů, ale nevypadali, že by se snažili nějak rychle pachatele vypátrat. Ptali se hlavně, proč Češi napadli Chorvaty, což i kvůli obrovské přesile nebylo ani možné. Místní obyvatelé sami říkali, že ti mladíci jsou v okolí proslulí jako zlatá mládež, se kterou jsou věčně problémy. „Doufáme, že zbytek naší dovolené už proběhne v klidu. Alespoň že sousedé se nám snaží pomoci, stojí při nás.“