Pro turisty už letí náhradní spoj. Předpokládaný odlet náhradního letadla z Chanie je plánován na 18:00, přílet do Brna krátce před 20:00. Informuje server Aktuálně.cz.

Mluvčí letecké společnosti Travel Service Vlaďka Dufková serveru řekla, že mělo letadlo závadu na elektronickém bloku. Na cestě je ale už další letadlo, které by mělo turisty odvézt zpět domů. "Technici bohužel zjistili, že na celé Krétě ani v Aténách není potřebný náhradní díl, a tak muselo být kvůli bezpečnosti vypraveno náhradní letadlo z Prahy," řekla mluvčí.

Letecké společnosti je líto, že způsobila svým klientům nepříjemnosti, řekla Dufková. Zákazníci ale prý dostali poukázky na občerstvení a byl pro ně zajištěn oběd i večeře.

Jedná se už o druhou závadu na letadle společnosti Travel Service v posledních dnech. Před třemi dny se kvůli poruše na letadle zpozdil odlet z Brna do krétského Heraklionu. Minulý týden navíc sjel Airbus A320 společnosti z odbavovacího pásu na zpevněnou travnatou plochu na letišti v Brně. Na palubě nebyli v té době žádní cestující, nikdo nebyl zraněn.