O třech místech, které Google nakonec nafotí, rozhodne veřejnost hlasováním na internetu. Uvedla to firma v tiskové zprávě.

Mezi deseti finalisty jsou města Olomouc, Český Krumlov, Ostrava, Brno, Telč, zámky Hluboká nad Vltavou a Lednice a přírodní zajímavosti v Blansku, Hřensku a Děčíně. Celkem lidé navrhli 1500 míst. Hlasování na stránce www.googleblog.cz/streetviewtipy už začalo. I vy tedy můžete rozhodnout o tom, které z míst naší republiky nakonec budou moci lidé z celého světa prostřednictvím internetu navštívit.

Jedna z možností, kde by se svatební obřad mohl konat, je zámek Hluboká
Jedna z možností, kde by se svatební obřad mohl konat, je zámek Hluboká
Autor: abl

"O česká místa byl ze strany médií i uživatelů velký zájem, proto jsme přišli s možností nasnímání tří dalších míst, tentokrát s novou technologií Street View tříkolek, které mohou zaznamenat i to, co zatím nebylo možné. Tříkolky se totiž dostanou i do pěších zón nebo zákazů vjezdů, a tak umožní zdokumentovat historická centra, náměstí nebo ulice," uvedla marketingová manažerka českého Google Kateřina Holcmanová.

Vítězná místa firma zveřejní během července a pak zahájí jejich snímání. Street View tak umožní těm, kteří v daných lokalitách ještě nebyli, dopředu si místo prohlédnout a rozhodnout se, zda výlet stojí za to. Součástí Street View bude i česká metropole Praha.

Street View firma zprovoznila loni jako součást svých mapových služeb a nyní zahrnuje přes 100 metropolitních oblastí v devíti zemích světa.