Co se množství antických památek týče, je málokterá země ve středomoří bohatší, než je Turecko, srdce bývalé Východořímské říše. S novými luxusními hotely na pobřeží lemovaném písečnými plážemi, s majestátním pohořím Taurus lákajícím k výletům a s exotickým nádechem této brány do Asie, je Turecko lákavým cílem letní dovolené. A počet turistů, kteří sem míří, rychle stoupá.

„Kromě výrazného nárůstu v počtu míst v letadlech, které máme na letošní léto k dispozici, jsme rozšířili i nabídku hotelů,“ říká Petr Šatný z CK Alexandria. Ideální místo pro svoji dovolenou si tu přitom vybere úplně každý. „V naší nabídce najdete luxusní pětihvězdičkové hotely a komplexně vybavené resorty, ale i hotely střední kategorie,“ popisuje Lenka Pátek, obchodní ředitelka cestovní kanceláře Blue Style.

Ceny jsou nízké

Nákupy v Turecku jsou pro našince rok od roku levnější. Kupříkladu 1 turecká lira stojí nyní zhruba 3,90 koruny. Loni touto dobou to přitom bylo 5,10 Kč a před pokusem o převrat v roce 2016 8,10 Kč.

Kemer

Letovisko na úpatí pohoří Taurus patří k nejkrásnějším a nejvíce zeleným oblastem Turecké riviéry. Jedná se o klidnou lokalitu vhodnou pro náročnější dovolenkáře. Můžete tu spatřit i největší počet delfínů žijících ve volné přírodě u tureckého pobřeží.

Kemer

 

Side

Ve věhlasném antickém přístavu se dnes snoubí moderní architektura s dávnou historií. Město je zároveň i jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť pozůstatků z antické doby. Skvělé pláže a hotely jsou od památek doslova na dohled.

Side

Alanya

Symbolem letoviska je středověká pevnost, pod níž se rozprostírá malebný přístav a původní centrum, kde to v současné době žije především v nočních hodinách. Nejproslulejší z místních pláží je tzv. Kleopatřina pláž, kde údajně trávila romantické chvilky Kleopatra s Markem Antoniem.

Alanya

Belek

Hotelové resorty jsou tu umístěné přímo u 12 km dlouhé písčité pláže. Zároveň se ale jedná o chráněnou přírodní oblast. Vyrostlo zde i několik exkluzivních golfových hřišť, která jsou vlajkovou lodí tureckého golfu. Díky rozmanitosti hřišť si tu zahraje úplně každý, bez ohledu na úroveň.

Belek

Zájem trhá rekordy

Turecko se letos chystá na rekordní rok. Jen za první tři měsíce roku navštívilo Tureckou riviéru o čtvrtinu víc turistů, než loni. Podle místního listu Hurriet přijelo v prvním čtvrtletí o 8 % víc Němců, o 76 % víc Rusů a o 58 % víc Britů než ve stejném období loňského roku. „O pobytové zájezdy do Turecka je rekordní zájem. Dosavadní prodeje ukazují, že Turecko je zpět v plné síle a počty lidí, kteří tam s námi na dovolenou v létě odjedou, budou atakovat rekordy,“ potvrzuje i Petr Šatný z CK Alexandria.

Fotogalerie
38 fotografií