15. listopad 2018
Svátek slaví Leopold, zítra Otmar

Smaragd v Jónském moři: Řecký ostrov Kefalonie!

/
 • Řecký ostrov Kefalonie dlouho unikal pozornosti turistů, zachoval si proto jedinečnou atmosféru.
  15. března 2017 ● 11:03
   

  Fascinující pláže s bílým a červeným pískem. To je hlavní lákadlo Kefalonie, největšího řeckého ostrova v Jónském moři. Na své si tu přijdou především milovníci klidné dovolené.

 • 1.

  Jónské moře

  Jónské moře si Češi zamilovali, a kdo k němu vyrazil jednou, obvykle se vrací. Najdete v něm ostrovy Korfu, Zakynthos, Lefkadu a také Kefalonii, která, ač největší, dlouhou dobu ležela stranou masivního turistického ruchu. Díky tomu si do dnešních dnů zachovala typickou řeckou atmosféru.

  Rozhodně lze doporučit půjčit si alespoň na pár dnů auto (menší vůz vyjde na cca 2000 Kč/3 dny) nebo skútr (cca 1200 korun/3 dny) a individuálně si ostrov, jehož nejvyšší hora Ainos dosahuje výšky 1628 metrů, procestovat a prozkoumat.

  Let z Prahy trvá přibližně tři hodiny, přistává se na jihozápadním pobřeží a po vystoupení turisty přivítá teplota lehce přes třicet stupňů a mírný vánek. Sezona zde trvá od června do září, týdenní zájezd s polopenzí stojí obvykle 15 tisíc korun a víc.

  Kefalonia.

 • 2.

  Petani

  Vyhledávaná bílá pláž, v sezoně hodně plná, a to od rána až do večera, kdy z ní turisté pozorují západ slunce. Za vyzkoušení stojí místní vyhlášená taverna.

  Petani.

  Petani.

   

 • 3.

  Myrtos

  Jedna z nejhezčích pláží v celém Řecku s bílým pískem a mořem, které má snad všechny odstíny modré – od té bleděmodré u břehů až po temnou v dáli.

  Myrtos.

  Myrtos.

  Myrtos.

 • 4.

  Argostoli

  Město s množstvím taveren, barů, obchůdků se suvenýry i supermarketů, je důležitým přístavem. Centrem dění je čtvercové náměstí Valianou nedaleko přístavu. Argostoli spojuje s protějším břehem kamenný most Drapanu z roku 1813, zhruba v jeho polovině stojí obelisk, pomník Radikalu, považovaný za symbol svobody. Na severním výběžku chrání vstup do přístavu Argostoli nádherný, bíle zářící maják Fanari. Zážitkem může být pozorování želv, které sem připlouvají.

  Argostoli.

  Trh s ovocem v Argostoli.

 • 5.

  Assos

  Jedno z nejhezčích míst ostrova. Písečno-oblázková pláž, stromy porostlé kopce a klid, který doplňuje typická řecká muzika linoucí se z místních taveren.

  Assos.

  Město Assos.

 • 6.

  Efimia

  Klidná vesnička na východním pobřeží s přístavem. Ideální místo pro všechny, kteří chtějí nabrat síly bez zbytečného hluku. Ale zdejší pláž za moc nestojí.

  Vesnice Efimia.

  Přístav v Efimii.

  Efimia.

 • 7.

  Melissani

  Modrá laguna, to napadne mnoho návštěvníků této jeskyně, když uvnitř spatří jezírko, do kterého skrz propadlý strop dopadají sluneční paprsky.

  Melissani, jezero v jeskyni.

  na jezeře v Melissani se dá plavit loďkami.

  Jezero Melissani.

 • 8.

  Dračí jeskyně

  Červené a žluté krápníky zdobí skalní dutinu starou až 150 milionů let. Díky rozlehlosti a dokonalé akustice se v ní také pořádají koncerty.

  Dračí jeskyně.

 • 9.

  Sv. Gerasimos

  Poutní místo ve vesnici Omala. Svatý Gerasimos, který klášter založil, je patronem ostrova, místní jej mají ve velké úctě, protože prý uzdravoval nemocné.

  Svatý Gerasimos.

  Svatý Gerasimos.

 • 10.

  Skala

  Několik kilometrů dlouhá písečná pláž (občas s kamínky), moře nabízející desítky odstínů modré, borovicový háj a k tomu množství hotelů, taveren, barů.

  Skala.

  Pláž Skala, Kefalonie.

 • 11.

  Lixouri

  Zvláště u rodin oblíbené letovisko s písečnou pláží a pozvolným vstupem do moře. Většina domů není starších 60 let, oblast poničilo zemětřesení v 50. letech.

  Přístav v Lixouri.

  Kostel v Lixouri.

 • 12.

  Platia Amos

  Kdo se chce dostat na tuto nádhernou romantickou pláž, musí sestoupat po více než sto schodech, z nichž některé už mají nejlepší časy za sebou.

  Platia Amos.

 • 13.

  Sesterská Ithaka

  Jen dva kilometry od Kefalonie leží ostrov Ithaka s mnoha okouzlujícími vesničkami a romantickými zátokami. Prakticky všude si pak nějakým způsobem připomínají mýtického hrdinu Odyssea.

  Ithaka.

  Výhled na Ithaku.
 • 14.

  Navštivte Řecko!

  Video
  délka: 00:30
  720p 480p 360p 240p

  Léto v Řecku YouTube/Visit Greece

  Fotogalerie
  42 fotografií

Cestování na Blesk.cz

Kam k moři Kam na lyže Amišové

Láká vás celodenní lenošení na pláži či turistika? Je libo vyrazit za památkami nebo vánočními trhy? Přinášíme tipy na výlety a dovolenou v oblíbených destinacích i neprozkoumaných klenotech světa.

Bali * Katalánsko * Malta * Krakov * Lanzarote 

Lisabon * Zanzibar * Palermo * Madeira

Sardinie * Balaton * Singapur * Azory

Kilimandžáro * Vesuv * Venezuela

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy