17. listopad 2018

Kam na romantický víkend: Rozhodně do Vídně!

/
 • Tipy, kam se podívat ve Vídni.
  19. ledna 2017 ● 16:17
   

  Romantický víkend pro dva? Přemýšlíte a pořád nevíte kam vyrazit? Jednoznačně navštivte rakouské hlavní město. Vídeň je plná (nejenom) historických památek, které musíte vidět, a které vám nesmí proklouznout mezi prsty.

 • 1.

  Ledové království

  Když se vydáte do Vídně v zimních měsících, nesmíte zapomenout stavit se na Rathausplatz a užít si zimní atmosféru na plné obrátky. Je zde totiž kluziště, které je naprosto bezkonkurenční. 

  Ledové království

 • 2.

  Hofburg

  Zajímá vás život císařovny SiSi a její rodiny? Zajděte si tedy do zimního sídla císařské rodiny Hofburg. Čeká tam na vás výstava nádobí, které používal císařský dvůr, prohlídka komnat a osobních věcí císařovny SiSi. Tato sonda do minulosti vás dokáže naplno vtáhnout.

  Hofburg

 • 3.

  Schönbrunn

  Schönbrunn je letním sídlem císařské rodiny. Obrvskou stavbu obklopuje nemalá  a krásná zahrada, v jejíž těsné blízkosti je i ZOO. V zimě se však tato místa dají navštívit jenom těžko. Avšak samotný palác určitě stojí za návštěvu.

  Schönbrunn

 • 4.

  Albertina

  Máte-li rádi umění, neváhejte a zajděte do Albertiny. Najdete zde dívla velkých mistrů - Picassa, Dürera, Klimta nebo Cézánna. K výkladu o dílech vám poslouží chytré rádoby telefony, které vám po navolení konkrétních čísel, prozradí vše, co vás zajímá.

  Albertina

 • 5.

  Naschmarkt

  A když na Vídeň padne tma a vy dostanete hlad nebo chuť na skleničku vína není lepšího místa než Naschmarktu, kde najdete restaurace různých chutí, společně s trhy s exotickým ovocem.

  Nachrmark

Cestování na Blesk.cz

Kam k moři Kam na lyže Amišové

Láká vás celodenní lenošení na pláži či turistika? Je libo vyrazit za památkami nebo vánočními trhy? Přinášíme tipy na výlety a dovolenou v oblíbených destinacích i neprozkoumaných klenotech světa.

Bali * Katalánsko * Malta * Krakov * Lanzarote 

Lisabon * Zanzibar * Palermo * Madeira

Sardinie * Balaton * Singapur * Azory

Kilimandžáro * Vesuv * Venezuela

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy