20. listopad 2018
Svátek slaví Nikola, zítra Albert

Lyžování v Alpách, pěší turistika, Vídeň, Salcburk... Ráj jen pár hodin od domova

/
 • Malebné Rakousko, země Wolfganga Amadea Mozarta, Alp a památek
  Malebné Rakousko, země Wolfganga Amadea Mozarta, Alp a památek (Foto Blesk - Radka Růžičková, salzburg.info)
  27. února 2016 ● 08:00
   

  Čeští turisté si ročně zaplatí v Rakousku kolem 2 000 000 noclehů. Jižního souseda rok co rok navštíví přes půl milionu Čechů. Země, která zrodila génia hudby Wolfganga Amadea Mozarta i jednoho z největších masových vrahů dějin Adolfa Hitlera, patří k oblíbeným turistickým destinacím, kam Češi míří. Lákají je Alpy, středověké hrady a kláštery, nádherná velkoměsta jako Vídeň či Salcburk, ale i drobná malebná městečka. Podívejte se, kam je nejlépe se v Rakousku vypravit.

 • 1.

  Pratr, Schönbrunn a sacher - to je Vídeň

   
  Vídeňský Pratr.
  Vídeňský Pratr.
  Autor: profimedia.cz

  Vídeňané povýšili pití kávy na kulturní zážitek a vídeňské kavárny se staly nejen součástí jejich životního stylu, ale i turistickým lákadlem. Vedle toho však hlavní město Rakouska nabízí spoustu dalších atrakcí: barokní zámek Schönbrunn, vídeňské Staré město a oblíbený rekreační park Pratr, v němž se nad Dunajem tyčí obří, šedesátimetrové vídeňské kolo. K velkým lákadlům pro celou Evropu patří adventní trhy. Ne náhodou patří Vídeň mezi města s nejvyšší kvalitou života.

 • 2.

  Salcburk - Mozartovo rodiště

  Salcburk: zámecké zahrady Mirabell s hradem a Alpami v pozadí.
  Salcburk: zámecké zahrady Mirabell s hradem a Alpami v pozadí.
  Autor: Foto Blesk - Radka Růžičková, salzburg.info

  Rodiště geniálního hudebního skladatele Wolfganga Amadea Mozarta pořádá rok co rok Salcburský festival. Ale starobylé město, nad nímž se tyčí nejen rozlehlý středověký hrad Hohensalzburg, ale také alpské štíty, nabízí mnohem více. Krásné histroické centrum se zámkem a zámeckou zahradou Mirabell či nádhernou přírodu, hory a jezera pro pěší turistiku i kolo. Nechybí lanové parky a podobné přírodní atrakce. Turisticky zajímavé město láká každoročně na adventní, velikonoční a středověké trhy

   

 • 3.

  Kitzbühel, Ötztal/Sölden, Svatý Anton - lyžařský ráj

  Rakouské Alpy lyžaře rozhodně nezklamou.
  Rakouské Alpy lyžaře rozhodně nezklamou.
  Autor: archiv

  V rakouských Alpách jsou desítky lyžařských středisek. Nabízejí stovky kilometrů širokých a upravených sjezdovek. Nejsou přitom vůbec daleko, z Česka jen pár hodin autem. Pro nadšence, kteří rádi lyžují i v létě, mají rakouské Alpy ledovcové areály, kde je sníh po celý rok. Největším z nich s vrchní stanicí lanovky pár metrů pod 3000 m n.m. je Stubai. Výhodou je, že si zde zajezdí jak náročný lyžař, tak začátečník či dítě. A na běžkaře čeká 130 km upravených tratí.

 • 4.

  Kaprun - nejznámější středisko

  Lyžařské středisko Kaprun
  Lyžařské středisko Kaprun
  Autor: shutterstoclk

  Pro Čechy je patrně nejproslulejším rakouským lyžařským střediskem Kaprun. Nejen proto, že je tam skutečně krásně, ale je také poměrně blízko - rozkládá se nedaleko Salcburku, tedy na východě Alp a tedy nejblíž České republice. Můžete se tu v létě vykoupat v jednom z nejčistších evropských jezer Zeller See a při procházkách ve výšce kolem 3000 metrů si užít fantastický výhled na desítky alpských velikánů. V zimě si pro změnu zalyžujete na 140 kilometrech sjezdovek, které obsluhuje přes 50 vleků a lanovek.

 • 5.

  Hallstatt - dávná evropská historie

  Městečko Hallstatt.
  Městečko Hallstatt.
  Autor: Archiv Blesku

  Malebné alpské městečko Hallstatt je vyhledávané nejen kvůli přírodním scenériím, ale i proto, že právě tady se začala psát evropská historie. Období mezi lety 800 a 400 před naším letopočtem se dokonce říká doba halštatská. V místě se nacházejí nejstarší solné doly na světě, staré tři tisíce let. Zde se na přelomu pravěku a starověku těžila ve velkém sůl a síť obchodních stezek odtud vedla do celé Evropy, i do Římské říše. Začátek podzemních tunelů je sice poměrně vysoko, ale do unikátního podzemního světa se můžete nechat vyvézt lanovkou s úchvatným výhledem na město, jezero i hory.

 • 6.

  Alpy v létě - pro pěší i pro cyklisty

  Letní turistika v Alpách.
  Letní turistika v Alpách.
  Autor: Foto Blesk - Adam Jaroš

  Rakousko je sice známé především jako skvělá příležitost pro lyžaře, nicméně i v létě míří do Alp desetitisíce Čechů. Chození po horách, cyklovýlety po tamních stezkách i koupání v jezerech je lákavé. Stejně jako místní kuchyně. Nádherné alpské scenérie jsou od jihočeských hranic vzdálené pouhých 200 km. 

  Kam na lyže v Rakousku?

  Na lyže do Rakouska: Kde jsou nejlepší sjezdovky? A kolik stojí skipasy? 

  Rakousko je rájem pro rodiny s dětmi: Kam na lyže s dětmi? Jedině do Rakouska!

  Novinky v alpských centrech: Spěte v iglú nebo se projeďte po vrcholech v saních

  Zima nekončí, v Soldenu se lyžuje i na jaře. Podívejte se na ledovec, kde se točil James Bond



Cestování na Blesk.cz

Kam k moři Kam na lyže Amišové

Láká vás celodenní lenošení na pláži či turistika? Je libo vyrazit za památkami nebo vánočními trhy? Přinášíme tipy na výlety a dovolenou v oblíbených destinacích i neprozkoumaných klenotech světa.

Bali * Katalánsko * Malta * Krakov * Lanzarote 

Lisabon * Zanzibar * Palermo * Madeira

Sardinie * Balaton * Singapur * Azory

Kilimandžáro * Vesuv * Venezuela

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
720p 360p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy