18. listopad 2018
Svátek slaví Romana, zítra Alžběta

Království jasmínu a jemných pláží: Djerba je ostrovem věčného slunce!

/
 • Rádi byste na dovolenou, ale nevíte kam? Zkuste Djerbu!
  13. června 2017 ● 14:48
   

  Tenhle ostrov o rozloze Prahy je jedna velká pláž a pro lenošení u moře těžko najde srovnání. Plochou a písečnou Djerbu hladí slunce 320 dní v roce. Na ostrově provoněném jasmínem najdete i jedinečnou směs kultur.

 • 1.

  Věčné léto

  Až do října se tu teploty pohybují okolo 30 °C. Díky mělkému moři a plážím s jemným africkým pískem nabízí výborné podmínky pro vodní sporty. Nejznámější a nejnavštěvovanější je pláž Sidi Mahrez podél níž se rozkládá i největší turistická zóna ostrova. Letovisko je vhodné především pro rodiny s dětmi. Severozápadní strana ostrova je tvořena lagunami, které se každoročně na podzim zaplňují stěhovavými ptáky, jako jsou plameňáci, bahňáci apod.

  Plameňáci na Djerbě

 • 2.

  Ceny lákají

  Podle průzkumu banky UniCredit Bank je Tunisko jednou ze zemí, které oproti loňsku nejvíc zlevnily. „Letošní rok je pro české turisty mířící do Tuniska mimořádně příznivý z hlediska ceny. Především ostrov Djerba zažívá obrovský boom a už nyní registrujeme zvýšený zájem zejména v sekci 4* a 5* hotelů,“ potvrzuje i Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style.

  Djerba

 • 3.

  Tuniská kuchyně

  Nejtypičtějším místním jídlem je kuskus. Téměř ke každému jídlu dostanete také pastu harissa vyrobenou z paprik, kmínu, česneku a olivového oleje. Typická je i hustá polévka ojja, ve které nesmí chybět maso, papriky, olivy, rajčata a česnek. Nejtypičtější ojja merguez obsahuje i kořeněnou jehněčí nebo hovězí klobásku.

  Djerba

 • 4.

  Djerba Explore Park

  Tématický park vznikl proto, aby turistům odhalil původní tradice ostrova. Jinak byste je mezi hotelovými komplexy téměř neměli, kde poznat. Má podobu skanzenu s tradiční architekturou, a je v něm historické muzeum, obchody a dílny, kde si můžete vyzkoušet výrobu vlněných výrobků, lisování oleje nebo hrnčířství. Největší zážitek parku je krokodýlí farma s 400 nilskými krokodýly. Od čerstvě vylíhnutých až po několikametrové jedince. Letos jich na krokodýlí farmu přijde dalších 150 a šest desítek jich odcestuje na výměnný pobyt do Dubaje.

  Djerba Explore Park – Tematický park vám odhalí o ostrově úplně vše. Turistické centrum nedaleko Midoun je vystavěno do podoby skanzenu s tradiční architekturu ostrova a je v něm i historické muzeum a obchody se suvenýry. V dílnách si můžeme vyzkoušet výrobu vlněných výrobků, lisování oleje nebo hrnčířství. Největší zážitek parku pak poskytuje krokodýlí farma s 400 nilskými krokodýly. Obzvlášť zajímavé je jejich krmení.

 • 5.

  Guellala

  Berberské městečko z bílého kamene na jihu ostrova je jednou z perel Djerby. Najdete tu řadu hrnčířských dílen, kde můžete nahlédnout umělcům pod ruce a něco si koupit. Jedna z nejstarších z nich je vytesaná v jeskyni.

  Muzeum Guellala

 • 6.

  Hara Sghira

  Městečko s převážně židovskou populací. Nachází se v něm několik desítek grafitti, které vytvořili umělci z celého světa, aby demonstrovali mírové soužití židovských obyvatel s muslimy. Místní synagoga El-Ghriba patří k nejstarším na světě.

  El Ghriba – Na Djerbě je i jedna z nejstarších židovských komunit na světě. V jejich prastaré synagoze (jedné z nejstarších na světě) můžeme vidět kromě krásné výzdoby i schránku s tórou, která patří k nejstarším na zeměkouli. Najdeme ji v Erriadh, jižně od města Houmt.

 • 7.

  Houmt Souk

  Obchodnickou historii ostrova nejlépe poznáte v hlavním městě ostrova Houmt Souk, které je dodnes největším tržištěm ostrova. Je tu i muzeum s expozicí tradičního oblečení, hrnčířského zboží a židovských šperků, nebo pevnost Borj El-Kebir.

  Houmt Souk – Hlavní město ostrova má dnes asi 40 tisíc obyvatel. Již odpradávna se zde konaly nejvýznamnější trhy. A ty tvoří kolorit města dodnes. Kromě nich tu ale najdeme i muzeum s expozicí tradičního oblečení, hrnčířského zboží a židovských šperků nebo pevnost Borj El-Kebir.

 • 8.

  Lodní výlet

  Při plavbě pirátskou lodí z přístavu v Houmt Souku na pláže písečného Ostrova plameňáků můžete pozorovat i delfíny prohánějící se kolem lodi.

  Lodní výlet: Nenechte si ujít pohodovou plavbu pirátskou lodí z přístavu v Houmt Souku na pláže písečného Ostrova plameňáků. Při troše štěstí můžete pozorovat i delfíny prohánějící se kolem lodi.

 • 9.

  Výlet do dun

  Neopakovatelným zážitkem je výlet do dun na čtyřkolkách nebo velbloudech. Obzvlášť zajímavý je západ slunce nad pouští.

  Nádherná pláž na Djerbě.

 • 10.

  Objevte Tunisko!

  Video
  délka: 01:09
  720p 480p 360p 240p

  Objevte Tunisko! YouTube/Discover Tunisia

  Fotogalerie
  15 fotografií

   

   

   

Cestování na Blesk.cz

Kam k moři Kam na lyže Amišové

Láká vás celodenní lenošení na pláži či turistika? Je libo vyrazit za památkami nebo vánočními trhy? Přinášíme tipy na výlety a dovolenou v oblíbených destinacích i neprozkoumaných klenotech světa.

Bali * Katalánsko * Malta * Krakov * Lanzarote 

Lisabon * Zanzibar * Palermo * Madeira

Sardinie * Balaton * Singapur * Azory

Kilimandžáro * Vesuv * Venezuela

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy