Neděle 24. října 2021
Svátek slaví Nina, zítra Beáta
Jasno 11°C

Tipy na víkend: Myslivecké slavnosti, klenoty na výstavě i unikátní hračky v purkrabství

/
 • Neseďte doma, vyrazte na výlet.
  21. října 2021 ● 16:57

  Počasí o víkendu 23. a 24. října bude polojasné s teplotami kolem 10 stupňů. Vyrazte proto na pěkný výlet. Ve spolupráci s CzechTourism a serverem kudyznudy.cz jsme pro vás připravili několik tipů.

 • 1.

  Myslivecké slavnosti

  Národní zemědělské muzeum v Praze pořádá v sobotu Myslivecké slavnosti. Připraven je bohatý program včetně ukázek sokolnictví a laserové střelnice. Připraveny jsou i ukázka loveckého troubení a vábení zvěře.

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 2.

  Samhain na Nižboru

  Oslava keltského svátku Samhain, který ukončí návštěvnickou sezonu na zámku Nižbor, se koná v sobotu. Tu můžete strávit mezi Kelty, jejich řemeslnými dovednostmi, hudbou, hrami a dalším programem. Na bojové stezce se tu potkají válečníci z Vousova kmene.

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 3.

  Dýňové duchaření

  *Praha – v botanické zahradě v Troji je připravená venkovní expozice dýní všemožných druhů, tvarů i velikostí. Největším lákadlem je určitě vůbec největší dýně vypěstovaná u nás, váží neskutečných 175 kilo. Podívat se sem můžete do konce října. Více čtěte ZDE

   

  *Dvůr Králové nad Labem – v tamním safari začíná v sobotu týden duchů dlabáním dýní.

   

  *Nová Ves u Leštiny – na statku u Pipků je otevřen dýňový dětský svět. Do konce listopadu tu uvidíte stovky pestrobarevných dýní všech velikostí. V zahradě jsou vyskládány do pyramid a ornamentů.

   

  *Brno - dlabání dýně, Halloweenskou věštírnu, ochutnávku dýňových pokrmů a další program je připraven na sobotu od 14 hodin Středisko volného času Lužánky - pracoviště Lány

  Autor: Botanická zahrada Troja

 • 4.

  Něco dobrého na zub

  *Praha - bramboračka, kulajda, zelňačka, čočková, dýňová, prdelačka, knedlíčková, dršťková či poctivé vývary, tak polévky z celého světa jako ruský boršč, mexické chipotle, malajská laksa, francouzská bouillabaisse, vietnamské pho, marocká harira nebo stále více populární japonský ramen. To je nabídka sobotního Polívkování na Smíchovské náplavce.

   

  *Praha – na Chvalské tvrzi v Počernicích je připraven Street Food Festival, na kterém ochutnáte v sobotu od 10 hodin mix chutí světových kuchyní ale i té české.

   

  *Praha - největší kávový festival v České republice, se koná do soboty v Pražské tržnici v Holešovicích. Dozvíte se tu vše kolem kávy. Od toho jak se káva pěstuje, po degustace káv ze světových pražíren.

   

  *Nasavrky - různé dobroty a výrobky z kaštanů – například tradiční pečené kaštany, kaštanovou nádivku, pralinky s kaštanovou náplní či kaštanová zmrzlinu ochutnáte v sobotu od 13 hodin na místním kaštanobraní.

   

  *Holovousy – slavnosti ovoce se tu skuteční v sobotu od 13 hodin jako součást oslavy 70. výročí založení Výzkumného a šlechtitelského ústavu ovocnářského.

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 5.

  Přehlídka kreativity

  Maker Faire je světová přehlídka kreativity pro všechny tvůrce, inovátory, bastlíře, DIY nadšence a jejich příznivce. Jejich setkání se uskuteční o víkendu na Výstaviště Brno v pavilonu A1. Seznámíte se tu s elektronickými a technologickými vychytávkami, řemesly, designem, 3D tiskem, udržitelnými projekty, roboty a se spoustou dalších netradičních projektů.

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 6.

  Vojenský den

  Ve skanzenu ve Strážnici se v sobotu uskuteční od 9 hodin Vojenský den. Připomene historii bojů československých jednotek o hranice nově vzniklého státu. Těšit se můžete na bojové ukázky, přehlídku historických zbraní, uniforem a vojenského vybavení z doby před sto lety.

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 7.

  Dětský festival profesí

  Ve Zlíně proběhne druhý ročník netradiční akce – Dětského festivalu řemesel a profesí budoucnosti. Cílem víkendového programu je představit dětem a mladší generaci nejrůznější manuální profese zábavnou formou, prostřednictvím interaktivních workshopů a dílen.

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 8.

  Do světa dinosaurů

  Na čtyřech tisících metrech čtverečních se v Tuchoměřicích rozkládá svět dinosaurů. Nevětší soukromá sbírka koster dinosaurů, modelů a virtuální reality vás zavede do dávno zmizelého světa. Více čtěte ZDE

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 9.

  Zázraky evoluce

  Dlouho očekávaná stálá výstava v přírodovědecké části Národního muzea v Praze je tu! Zázraky evoluci nabízí opravdu unikátní výlet mezi zvířata. K vidění je na 1500 exponátů včetně 400 zcela nových, jimž vévodí legendární kostra plejtváka myšoka. Řada vystavených exponátů je zachycena v přirozené akci – při lovu, páření, péči o mláďata, odpočinku. Více čtete ZDE

 • 10.

  Návrat do minulosti

  V Nové budově Národního muzea v Praze otevřeli stálou expozici s názvem Dějiny 20. století. Vystaveno je více než 1000 exponátů vztahujících se k novodobým českým dějinám. Pomocí audiovizuálních a interaktivním prvkům vás expozice vtáhne zpět do let minulých. Kromě věrných kopií pokojů z 30. až 90. let minulého století uvidíte třeba první zlatou československou medaili gymnasty Bedřicha Šupčíka z olympiády v Paříži v roce 1924, sportovní stejnokroj T. G. Masaryka nebo tzv. „dvojtank”, z jedné části kopie osvoboditelského tanku z roku 1945 a z druhé části kopie tanku okupantů z roku 1968.

  Autor: Alexandr Malachovský

 • 11.

  Poklady mezi hračkami

  Více než dva tisíce let staré hračky, jsou naprostým unikátem v nově otevřeném Muzeu hraček ve Starém purkrabství na Pražském hradě. V muzeu ale uvidíte i další poklady z obrovské soukromé sbírky Ivana Steigera - od plyšových medvídků, přes dřevěné hračky, autíčka, luxusní barbíny i figurky třeba z Hvězdných válek. Exponátů je tu několik stovek.

  Autor: Blesk:Jan Vilimek

 • 12.

  Muzeum šlapacích autíček

  V Hergetově cihelně u Karlova mostu v Praze se otevřelo muzeum Pedal Planet. Najdete více než 120 exkluzivních modelů šlapacích autíček. Uvidíte tu mnoho unikátů včetně jednoho z prvních šlapadel z přelomu 19. století, technicky složitá autíčka, výdobytky socialismu i ukázky art deco a mnoho dalšího.

  Autor: Blesk:Daniel Černovský

 • 13.

  Trnkova zahrada

  Originální kybernetoskop, velrybárium, kočkodrom, slonograf, trpaskop, štěkafon a mnoho dalšího najdete v Kladenském zámku na výstavě Zahrada 2. Ožívá tu kouzelný svět z knížek Jiřího Trnky. Výstava potrvá do 14. listopadu.

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 14.

  Historie škodovky ve Škodovce

  Historií vozů vyráběných pod značkou Škoda projdete v muzeu v Mladé Boleslavi. K vidění je tu toho opravdu spoustu, pro děti je připravená hrací zóna. Aktuálně zde probíhá výstava ke 120. výročí vzniku motosportu, který připomíná i neobyčejný příběh závodníka Narcise Podsedníčka a dalších jeho následovníků.

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 15.

  Zábavní park

  Nové zábavní centrum Funpark v libereckém Centru Babylon zve na více než dvacet atrakcí od obřího vodopádu se skluzavkou přes střílecí hrad s pěnovými míčky až po Ninja arénu – překážkovou dráhu ve stylu Pevnosti Boyard. Děti se tu svezou i na šlapacích autíčkách nebo postaví dům z obřích kostek.

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 16.

  Korunovační klenoty

  Na zámek Loket se po letech vrátila výstava Korunovačních klenotů.  Repliky jsou k vidění v nově zrekonstruovaných prostorách Severního paláce hradu Loket, které byly doposud nepřístupné veřejnosti.

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 17.

  Hele, v muzeu je Jů a Hele!

  V Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi je otevřena nová výstava nazvaná Hele, v muzeu je Jů a Hele! Je symbolickým dárkem ke 40. narozeninám oblíbených postaviček Studia Kamarád. První díl pořadu tehdejší Československá televize odvysílala v lednu 1981. V muzeu děti i jejich rodiče vedle Jů a Hele potkají nejen Mufa Supermufa nebo Harryho Šoumena, ale i Tryskomyšky a další postavičky ze Studia Kamarád. Výstava bude otevřena do ledna příštího roku.

  Autor: Czechtourism, archiv Blesku, archiv pořadatelů, profimedia.cz

 • 18.

  Svatba u Broučků

  Unikátní dioráma od výtvarníka Jiřího Trnky znázorňující svatbu u Broučků je nově k vidění ve stálé expozici Muzea loutek v Plzni. Prostorové znázornění jednoho z příběhů Broučků od Jana Karafiáta s 57 loutkami vytvořil plzeňský rodák v roce 1939 jako zakázku pro světovou výstavu v New Yorku. Kvůli okupaci Československa dílo do Ameriky neodjelo. Dioráma je široké 2,4 metru, hluboké metr a vysoké 1,2 metru.

  Autor: Foto ČTK - Miroslav Chaloupka

 • 19.

  Hrůzostrašná výstava

  Máte pro strach uděláno? Pak je pro vás určena výstava Hrůzostrašné legendy ožívají. V Letohrádku Mitrovských v Brně na ní uvidíte historické postavy toužící po lidské krvi a bolesti. Pro výstavu byly vytvořené speciální figury, na kterých nechybí věrohodné detaily – skleněné oči, ostré zuby, účesy a dobové šaty. Atraktivitu zvyšují neobyčejné “oživlé“ obrazy. Před očima se zprvu idylický portrét promění ve strach nahánějící bestii. Výstava potrvá do 28. listopadu.

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 20.

  Slovanská epopej

  Na zrekonstruovaném zámku v Moravském Krumlově jsou opět k vidění velkoplošná plátna Slovanské epopeje od Alfonse Muchy. Kapacita návštěvníků je omezena na 100 a to jak kvůli protipandemickým opatřením, tak kvůli udržení konstantní teploty a vlhkosti. Více čtěte ZDE

  Autor: Robert Klejch

 • 21.

  Večerníčkovo království

  Ve spolupráci s Českou televizí bude v areálu ostravských Dolních Vítkovic v Ostravě od soboty otevřena interaktivní výstava Večerníček a království pohádek. Výstava mapuje vznik i historii českých večerníčků. Na návštěvníky čekají také pohádková kouzla, čáry a filmové triky. Zajít tam můžete až do konce března příštího roku.

  Autor: Jakub Poláček

  Fotogalerie
  31 fotografií

   

   

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 2

gjfish: A co taková Svatováclavská strakonická pouť? Která je, co do rozsahu, brána jako 2. největší pouť v ČR (po Matějské).

(24. 09. 2021 15:18)

resch: Covid se už těší ....

(09. 09. 2021 22:02)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy