Sobota 2. března 2024
Svátek slaví Anežka, zítra Kamil
Oblačno 11°C

Tipy na víkend: Motosalon v Brně, přehlídka koní i strašidla v jeskyni

/
 • Neseďte o víkendu doma, vyrazte na výlet.
  1. března 2024 ● 05:00

  První březnový víkend přinese typicky jarní počasí: polojasno, déšť a teploty kolem 14 stupňů. Není důvod sedět doma. Ve spolupráci s CzechTourism a serverem kudyznudy.cz jsme pro vás připravili několik tipů na výlety.

 • 1.

  Matějská začíná

  Nejznámější a nejnavštěvovanější pouť u nás, Matějská, se od soboty opět roztočila v areálu pražského Výstaviště v Holešovicích. Můžete tu vyzkoušet kolem stovky domácích i zahraničních atrakcí. Mezi nejznámější patří obří ruské kolo, trojpatrový strašidelný zámek, dům smíchu, řetízkový kolotoč vysoký 50 metrů, bezpočet houpaček a skákacích hradů, staročeská střelnice či stále vyhledávané a oblíbené autodromy.  Zadovádět si tu můžete až do 14. dubna.

  Matějská pouť po setmění rozehrává neuvěřitelnou světelnou show.
  Autor: Blesk:David Malík

 • 2.

  Bitva u Jankova

  Na návrší na Habrovce u Ratměřic budou opět řinčet zbraně. V sobotu od 13 hodin si tu připomenou nejkrvavější bitvu 30leté války na našem území – bitvu u Jankova v roce 1645.

  Bitva u Jankova.
  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 3.

  Od parní lokomotivy k pendolinu

  Velká výstava železničních modelů a kolejišť je o víkendu připravena v Pečkách. Modeláři na ploše 1500 m2 představí přes 50 provozních kolejišť všech modelových měřítek od nejmenšího po zahradní velikost. Vše je vypiplané do nejmenších detailů – nechybí model parního vláčku ale ani pendolina.

  Výstava vláčků v Pečkách.
  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 4.

  Přehlídka hřebců

  Zemský hřebčinec Písek, unikátní historická památka a centrum chovu koní, ožije v sobotu zahájením nové chovatelské sezóny. Připravena je od 11 hodin první jarní přehlídka tří desítek plemenných hřebců. Zastoupena budou plemena teplokrevná, chladnokrevná i vzácná. Doprovodný program začne od 13 hodin, připravena jsou různá drezurní vystoupení, jezdeckou čtverylku zaměstnanců hřebčince, zápřež koní v kočáře, předvedení fríského koně, horse show Míly Simandla, ukázky jízdy v dámském sedle.

  Přehlídka hřebců v Písku.
  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 5.

  Kapří den

  Jihlava si v sobotu od 13 hodin připomene další důležitou událost ze své bohaté historie. Kapří den je znovuobnovená oslava slavné obrany města před loupeživými rytíři z roku 1402. Akce je doplněná hudebním programem, divadlem, vystoupením šermířů a malým jarmarkem s předváděním řemesel.

  Kapří den v Jihlavě.
  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 6.

  Motosalon v Brně

  Jarní výstava motocyklů na Výstavišti v Brně ukáže o víkendu ve čtyřech naplněných halách nejen všechny hlavní značky na českém trhu, ale uskuteční se zde i řada premiér. Chybět nebudou kuriózní motocykly, skútry nebo čtyřkolky. Přijede 150 firem, představí se na 300 značek motocyklů a motopříslušenství.

 • 7.

  Punkevní jeskyně v kostýmech

  Na pohádkově laděnou návštěvu Moravského krasu se mohou chystat hlavně rodiny s dětmi do Punkevní jeskyně. V sobotu budou od 9.30 do 15.15 průvodci oblečeni v kostýmech vodníka, netopýra či pralidí. Neopakovatelným zážitkem určitě bude i plavba na lodičce Titanic. Prohlídky budou vycházet každých 15 minut maximálně po 30 účastnících. Vstupenky je vhodné si zarezervovat  ZDE

  Kostýmované prohlídky v Punkevních jeskyních.
  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 8.

  Zima na hradech a zámcích

  Mnohé hrady a zámky v soukromých i státních rukách nezavřely a nezazimovaly, ale jsou přístupné i v zimě.někde je připraven i speciální program a doznívají vánočně laděné prohlídky. Kam zajít na státní památky, se můžete podívat ZDE

  Zimní Opočno
  Autor: NPÚ

 • 9.

  Bouráky Jamese Bonda

  Na Výstavišti v Praze Holešovicích je k vidění přes 75 originálních exponátů z bondovek. Kochat se tu můžete legendárními bouráky, ale i letadly, vrtulníky, mořskými i vesmírnými plavidly, kterými se proháněli agenti Jejího Veličenstva od Seana Conneryho až po Daniela Craiga. Zavítat sem můžete do konce března. Více se dočtete ZDE

  Na Výstavišti v pražských Holešovicích je k vidění výstava aut, letadel a dalších strojů, které měl ve "výbavě" agent 007 James Bond.
  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 10.

  Czech Press Photo

  Výstava Czech Press Photo je mimořádnou výstavou, která vznikala v mimořádné době. V letošním ročníku soutěžilo 236 fotografek a fotografů, kteří přihlásili přes čtyři tisíce fotografií v osmi kategoriích. V prostorách Národního muzea můžete do konce srpna vidět oceněné snímky a další vybrané fotografie, které charakterizují uplynulý rok. Celkem je k vidění více než 470 tištěných fotografií a více než 240 snímků v obrazovkách a projekcích.

  Snímky z loňské výstavy Czech Press Photo.
  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 11.

  Baroko v Čechách

  Období baroka nebylo pouze dobou temna, válek a morových ran. Byla to i éra, kdy vznikala úchvatná umělecká díla a přenádherné zámky, kostely, paláce nebo klášterní areály. V historické budově Národního muzea v Praze právě probíhá největší výstava letošního roku: Baroko v Bavorsku a v Čechách! Návštěvníci tak mají šanci si prohlédnout vzácné exponáty nejen z českých sbírek, ale i z Německa, Rakouska a Holandska. Výstava je rozdělena do šesti okruhů a potrvá do 8. května. Více čtěte ZDE

  Výstava Baroko v Bavorsku a v Čechách, 8. 12. 2023 – 8. 5. 2024
  Autor: Národní muzeum

 • 12.

  Ice Magic

  V Riegrových sadech v Praze si můžete v speciálním stanu, kde teplota nesmí být vyšší než minus 9 stupňů, prohlédnout výstavu ledových soch s názvem Ice Magic. K vidění na 70 soch, které návštěvníky provedou hned 9 pohádkovými tématy. Na ledových sochách pracovali umělečtí řezbáři z Čech i zahraničí. K vidění tu bude do půlky dubna. Více čtěte ZDE

  V Riegrových sadech je k vidění výstava ledových soch na motivy oblíbených animovaných pohádek
  Autor: Blesk:Martin Hykl

 • 13.

  Tajemná Indonésie

  Výstava odhaluje taje ostrova Nová Guinea i největší ostrovní říše Indonésie, Pacifiku a Šalomounových ostrovů. Jde o největší sbírku svého druhu ve střední Evropě. K vidění jsou rituální totemy, lodě, štíty, iniciační masky, čelenky, mumie, sekáčky na prsty i dechberoucí fotografie. Dominantou výstavy je autentická chýše a sběry kmene Kombai a specifickými ozdobami mužského těla. V OC Palladium na náměstí Republiky v Praze bude k vidění do konce dubna.

  Tajemná Indonésie na výstavě v OC Palladium Praha.
  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 14.

  Prohlídka hřebčínů

  Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem a ve Slatiňanech nabízí nový Zimní prohlídkový okruh. V Kladrubech nad Labem se můžete těšit na přibližně hodinovou prohlídku, v rámci které vás průvodce zavede do částí stájí a podíváte se i do císařského zámku. Ve Slatiňanech zavítáte do stáje plemenných hřebců, historické kočárovny a historické sedlovny rodu Auerspergů.

  zimní prohlídky hřebčínů v Kladrubech nad Labem a ve Slatiňanech.
  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 15.

  Úkoly od Analfabety

  Interaktivní výstava je inspirovaná stejnojmennou knihou Analfabeta Negramtoná. V Městském muzeu v Mimoni je připravena interaktivní výstava, která nejen děti provede různými literárními žánry, při kterých budou plnit nejrůznější úkoly. Do 21. dubna se potkáte se třeba s Pinocchiem nebo Pipi Dlouhou punčochou.

  V městském muzeu v Mimoni je připravena interaktivní výstava namotivy knížky Analfabeta Negramotná.
  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 16.

  Záhady světa

  Letohrádek Mitrovských v Brně pořádá pozoruhodnou výstavu největších záhad světa. K vidění bude například slavná lebka z jednoho kusu křišťálu, repliky Longinova kopí, Turínského plátna, válečná Tutanchamonova trubka a mnoho dalších záhadných artefaktů. Ke každému se váže pozoruhodná historie plná záhad. Na výstavu můžete zavítat do 28. dubna.

  Slavná Mitchell-Hedgesova křišťálová lebka.
  Autor: Blesk:Ondřej Mikulášek

 • 17.

  Unikátní »Arielky«

  Do 31. března každý den mimo pondělí a úterý najdou návštěvníci v brněnském Technickém muzeu výstavu 44 historických motocyklů světově známé anglické firmy Ariel. Co do počtu exponátů jde v Česku o unikátní akci. Návštěvníky upoutá mimo jiné jeden z nejstarších dochovaných motocyklů Ariel v Česku z roku 1916.  Stroje vesměs zapůjčili členové Českého Ariel klubu.

  Výstava moterk zn. Areil v Brně.
  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 18.

  Ve službě - z historie četnictva

  V Celnici na zahradě brněnské Löw-Beerovy vily ožily příběhy skutečných prvorepublikových četníků. Na výstavě Ve službě – z historie četnictva a jihomoravské policie můžete porovnat jejich reálné osudy, radosti a patálie s příběhy proslulé Arazímovy pátračky z televizních Četnických humoresek a odhalit řadu zajímavostí. Více čtěte ZDE

  Poutací řetízky prvních strážníků.
  Autor: Blesk:Jiří Nováček

 • 19.

  Megabrouci v Brně

  Včela medonosná, komár pisklavý, mravenec lesní a další hmyz zvětšený do až pětimetrové délky a třeba i tunové váhy jsou k vidění na výstavě Megabrouci v pavilonu H brněnského výstaviště. Výstavu, která je pro velký zájem prodloužena do konce března, doplňuje audiobox s realistickými zvuky brouků, vitríny s reálnými exponáty a zvětšené fotografie dvaceti bezobratlých, kteří žijí na Pálavě. Více čtěte ZDE

  Autor výstavy, sochař a malíř Michal Olšiak (45) u „drahokamové“ mouchy bzučivky zlaté.
  Autor: Zdeněk Matyáš

 • 20.

  Pohádky z kostiček

  V Muzeu pod vodárnou v Břeclavi je připravena herní výstava modelů vyrobených z kostiček SEVA. Námětem jsou české i zahraniční pohádky. Prohlédnout si tu můžete na 200 hotových postaviček různých velikostí a součástí i herna s dostatečným množstvím „stavebního materiálu“, kde si děti mohou hned zkusit také nějaké postavičky vytvořit. Zavítat sem můžete až do 5. května.

  Výstava SEVA kostiček v Břeclavi.
  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 21.

  Mucha ve Zlíně

  Unikátní dílo slavného českého malíře, grafika a designéra období secese - Alfonse Muchy se vůbec poprvé přestavuje ve Zlíně. Více než 100 děl lze zhlédnout v Galerii Desítka v Obchodním domě. K unikátům expozice patří Muchův malířský stojan i šperky pro francouzskou herečkou Sarah Bernhardtovou. Nebudou chybět ani noční komentované prohlídky, zavítat sem můžete do 28. března.

  Ve Zlíně je výstava děl Alfonze Muchy.
  Autor: Blesk:Slávka Červená

 • 22.

  Klenoty na hradě

  Na Slezskoostravský hrad dorazila putovní výstava České korunovační klenoty na dosah. Vystaveny jsou mistrovské repliky českých korunovačních klenotů, které jsou národní kulturní památkou a pravděpodobně nejcennějším a nejznámějším českým pokladem. Autorem replik je jeden z nejlepších českých a evropských zlatníků – Jiří Urban. Realizoval například šperky pro anglickou královnu Alžbětu II. K vidění tu budou do 29. května.

  Korunovační klenoty Na Slezskoostravském hradě.
  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 23.

  Malý princ

  Legendární klasika o smyslu života a přátelství Malý princ ve výjimečné interaktivní instalaci světově uznávané multimediální umělkyně Elišky Podzimkové ožívá v prostorách historické vily Hanse Ulricha v centru Ostravy. Ilustrátorka vytvořila tajuplný svět kombinací fotografií a ilustrace, které pomocí aplikace ožijí. Zažít to můžete do 2. června

  Interaktivní výstava ilustrací Malý princ.
  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

  Fotogalerie
  62 fotografií

   

   

   

   

   

Články odjinud

Dnešní horoskopy