18. listopad 2018
Svátek slaví Romana, zítra Alžběta

Zlaté písky jsou největším lákadlem Bulharska: 8 důvodů, proč se tam vydat!

/
 • Zlaté Písky nabízí pro každého něco!
  30. března 2017 ● 06:37
   

  Jen 15 kilometrů od Varny, na pobřeží Černého moře, se nachází nejvyhlášenější bulharské letovisko s příznačným názvem Zlaté Písky. Pro tamní turistický ruch je skutečným zlatým dolem.

 • 1.

  Široká pláž

  Největší přednost místa – čtyři kilometry dlouhá a desítky metrů široká písečná pláž, na kterou se vejde až deset řad lehátek se slunečníky.

  Zlaté Písky

 • 2.

  Luxusní hotely

  Drtivá většina hotelů byla v posledních letech zrekonstruována nebo nově postavena, skoro všechny splňují kategorii tří- nebo čtyřhvězdičkového ubytování, ale jsou tu i pětihvězdy – týdenní letecký zájezd s  all inclusive do takového hotelu vyjde na zhruba 20 tisíc korun.
  Zlaté Písky

 • 3.

  Zábava

  Tak jako ve většině přímořských destinací, i tady se začíná žít hlavně večer po západu slunce, kdy už není takové vedro. Zaplní se místní restaurace, taverny, bary i vyhlášené diskotéky, v nichž se často tančí až do rána, aniž by přitom hluk obtěžoval hosty v hotelích.

  Zlaté Písky začínají žít hlavně večer po západu slunce, kdy už není takové vedro.

 • 4.

  Bazény

  Kromě koupání v  moři lze zdarma využít i komplex bazénů se sladkou vodou, postavený přímo u pláže. Místní jsou na něj náležitě hrdí.

  Zlaté Písky

 • 5.

  Zelené okolí

  Zlaté Písky obklopuje pás zeleně, který v letních dnech poskytuje příjemný stín. V lesích je řada cest, dojít lze k Fontáně sedmi svatých.

  Letovisko Zlaté Písky

 • 6.

  Obří kolo

  Ruské kolo je z dálky nepřehlédnutelné, pouťových atrakcí je tu ale víc – například velký autodrom nebo nafukovací skákací hrady.
  Obří kolo je dominantou Zlatých Písků.

 • 7.

  Eiffelova věž

  Napodobenin slavné věže, která od roku 1889 dominuje Paříži (zprvu byla označována za vřed města), je po světě řada. Jednu z  nich najdete i tady. Je vysoká 20 metrů a slouží jako restaurace. Jejímu okolí místní přezdívají Malá Paříž, ale tady je spíše přání otcem myšlenky.

  Napodobenina slavné Eiffelovy věže ve Zlatých Píscích

 • 8.

  Zlaté obloučky

  Komu by se už přejedla místní tradiční jídla, jako je slepičí vývar, hustá fazolová polévka, karbanátky, ryby, zeleninové saláty s balkánským sýrem (ceny jsou tu zhruba stejné jako u nás), může zavítat do celosvětově oblíbeného fastfoodu.
  Zlaté Písky – Více než 4 km krásných zlatožlutých pláží s pozvolným vstupem do moře láká především rodiny s dětmi. Středisko nabízí kvalitní hotely a bohatou nabídku sportovních aktivit. Leží zhruba 20 km severně od Varny.

 • 9.

  Navštivte Bulharsko!

  Video
  délka: 00:30
  1080p 720p 480p 360p 240p

  Navštivte Bulharsko! Bulharské ministerstvo turismu

  Fotogalerie
  10 fotografií

Cestování na Blesk.cz

Kam k moři Kam na lyže Amišové

Láká vás celodenní lenošení na pláži či turistika? Je libo vyrazit za památkami nebo vánočními trhy? Přinášíme tipy na výlety a dovolenou v oblíbených destinacích i neprozkoumaných klenotech světa.

Bali * Katalánsko * Malta * Krakov * Lanzarote 

Lisabon * Zanzibar * Palermo * Madeira

Sardinie * Balaton * Singapur * Azory

Kilimandžáro * Vesuv * Venezuela

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 2

dietr: Ta jejich rakija nic moc

(30. 03. 2017 07:52)
Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy