Hlavním lákadlem, které Bulharsko nabízí, je samozřejmě slunění na překrásných plážích se zlatavým pískem, které lemují pobřeží azurového Černého moře a právem se řadí mezi nejhezčí a největší v Evropě. Nechybí ale ani nekonečné možnosti zábavy pro děti i dospělé plus ubytování v hotelech, které tvoří nejmodernější hotelovou síť v Evropě. A to vše za nízké ceny, vždyť letecký zájezd koupíte nyní i za šest sedm tisíc. I proto Bulharsko opakovaně patří nejen mezi českými dovolenkáři mezi nejoblíbenější destinace

MODERNÍ SLUŽBY

Vskutku nádherné pláže najdete po celém bulharském pobřeží od severu až na jih. A především jižní část černomořského pobřeží je v posledních letech stále populárnější a svědčí o tom i řada známých českých osobností, které do Bulharska vyráží na dovolenou nebo si zde rovnou kupují své letní byty. Užívat si skvělých služeb kvalitních hotelů a nechat se v nich rozmazlovat (díky rozsáhlé rekonstrukci v posledních 15 letech se dnes Bulharsko pyšní nejmodernější hotelovou sítí v celé Evropě) můžete i vy. Ceny jsou více než rozumné a v porovnání poměru cena – kvalita může Bulharsku konkurovat jen málokterá přímořská země.

Autor: profimedia.cz

ZÁBAVA PRO DĚTI

A pokud se nechcete jen válet na pláži, nabízí se možnost využít i služeb skvělých českých animačních teamů, které najdete například v klubových hotelech v Primorsku, Carevu, na Slunečném pobřeží a ve Svatém Konstantinu. Čeští animátoři zde pro děti i pro dospělé připravují celodenní program plný zábavy, samozřejmě v češtině. Pro děti jsou tu navíc samostatné Dětské kluby, které si za léta svého působení získaly srdce bezpočtu dětí. Je jen na vás, které z aktivit si vyberete a zda se zapojíte nebo budete jen přihlížet a povzbuzovat ostatní. Dovolenou v Bulharsku ale v každém případě budete nadšeni.

BULHARSKÁ MĚNA

V Bulharsku je měnou leva, které se dělí na 100 stotinek. Značí se Lv, bulharsky Lb, mezinárodně BGN. Kurz je přibližně 14 Kč. V restauraci v turistických lokalitách si dáte např. polévku za 2,5 BGN, hlavní chod za 8 až 12 BGN, kebab na ulici za cca 6 BGN. 1,5 l vody vyjde na asi 1 BGN, stejně tak bochník chleba. Bulharské pivo na cca 1,5 BGN a zahraniční na 2 BGN.