Čtvrtek 7. července 2022
Svátek slaví Bohuslava, zítra Nora
Zataženo, déšť 19°C

Vatové tyčinky nemusí sloužit jen na čištění uší. V těchto nečekaných případech vám pomůžou!

/
 • (iStock.cz)
  14. června 2022 ● 06:00

  Věděli jste, že obyčejné vatové tyčinky můžou být opravdoví domácí pomocníci? Bylo by škoda, aby zůstaly schované jen v koupelně. Použít je totiž můžete na mnoho způsobů. Podívejte se s námi na netradiční tipy…

 • 1.

  Čištění klávesnice

  Autor: iStock.cz

  Ruku na srdce, jak často čistíte klávesnici od počítače? Že si nevzpomínáte, kdy jste to udělali naposledy? Tak to byste měli napravit. Dle odborníků je klávesnice, co do množství bakterií, virů a roztočů jedno z nejvíce koncentrovaných míst. Nejen častým používáním se do ní totiž dostávají zbytky kůže, prach, různé drobečky a nečistoty. Klávesnici byste měli tedy správně čistit alespoň jednou do měsíce. Na samotné čištění klávesnice se doporučuje buďto speciální čistící prostředek na klávesnice, nebo jiný na bázi alkoholu. A právě na otírání se dobře hodí jak vatové tamponky a tyčinky. Vyčistí perfektně i malé škvírky mezi písmenky.

 • 2.

  Čištění šperků

  Autor: iStock.cz

  Také vám můžou být nápomocné při čištění šperků. Dostanou se totiž do malých záhybů. Například pod zanesený kámen, kde kartáček nestačí, zkuste použít vatovou tyčinku. 

 • 3.

  Dětské tvoření

  Autor: iStock.cz

  Nevíte, jak zabavit  netradičně děti? Dejte jim ke tvoření vatové tyčinky a vodovky nebo tempery. Hezky si přitom natrénují jemnou motoriku. Tyčinky budou namáčet do nejrůznějších barviček a na papír pak budou dělat tečky, ze kterých můžou vzniknout úžasné obrázky. Tyčinky lze také svázat a „tečkovat“ v různých skupinkách. Fantazii se meze nekladou.

 • 4.

  Květinová dekorace

  Autor: homemadeginger.com

  Na své si můžete přijít i vy a vyrobit si z tyčinek hezkou dekoraci do vázy. Květiny, které vám neuvadnou. Stačí vám k tomu polystyrénové kuličky, vatové tyčinky, špejle a barvy.

   

  Jak na to?

  Větší množství vatových tyčinek přestřihněte na polovinu a pak je postupně zapichujte do polystyrenové koule. Až budete mít hotovo, konce tyčinek máčejte do vámi vybrané barvy. Pak už jen stačí zapíchnout stonek, který vyrobíte například z nabarvené špejle. Vytvořit si tak můžete opravdu originální pestrobarevnou kytici, která bude vypadat dobře i obyčejné průhledné váze.

 • 5.

  Na dokonalé rty

  Autor: iStock.cz

  Pokud jste nanesli rtěnku a netrefili jste úplně přesně linii rtů, zachrání vás vatová tyčinka, kterou setřete nechtěnou barvu.

 • 6.

  I pro dokonalé nehty

  Autor: iStock.cz

  Asi každá žena to zažila. Ne vždy se lakování nehtů podaří, jak má. Omylem nalakovaná kůžička kolem nehtů nevypadá dobře. I v tomto případě vás velmi dobře mohou zachránit vatové tyčinky, aniž jste si poškodily již nalakované nehty. Jednoduše namočte konec tyčinky do odlakovače a opatrně kůžičky vyčistěte.

 • 7.

  Šmouhy od řasenky

  Autor: iStock.cz

  Ještě jeden beauty trik. Tyčinka dokáže opravit i špatně nanesenou oční linku nebo otisky řasenky. V tomto případě ji namočte do odličovací vody a setřete místa, která potřebujete.

Přidat názor
Počet komentářů: 1

RanniPrujem: Já to používám na penis, od malička trpím nemocí zvaná fymóza, takže mi nejde přetáhnout předkožka. Nebo jde, ale moc to bolí 🙄 Má někdo podobnou zkušenost?

(16. 06. 2022 04:03)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
BAZAR
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy