Čtvrtek 29. února 2024
Svátek slaví Horymír, zítra Bedřich
Oblačno 11°C

9 způsobů, jak použít zubní pastu. Tyhle triky vás nadchnou!

/
 • (iStock.cz)
  12. prosince 2022 ● 05:00

  Obyčejná zubní pasta je univerzálním pomocníkem v domácnosti. S jednou tubou vyčistíte kdeco. Přečtěte si, kde všude vám může pomoct.

   

 • 1.

  DVD a CD

  Zjistila jste, že máte na vašem oblíbeném nosiči škrábance a šmouhy? Pokud nejsou hluboké, snadno je odstraníte obyčejnou zubní pastou. Naneste tenkou vrstvu na disk, jemně rýhu párkrát přetřete a pak ho opláchněte vodou. Přeskakování a zadrhávání rázem přestane!

 • 2.

  Žehlička

  V případě, že jste si nastavila špatnou teplotu a přiškvařila látku na žehličku, naneste trochu pasty na hadřík a žehlicí plochu s ní vyleštěte. Pokud není připálenina opravdu staršího data a není do žehlicí plochy doslova „zapečená“, neměla by zubní pastě odolat.

 • 3.

  Tenisky

  Zubní pastu můžete použít i na špinavé tenisky. Naneste ji na gumové části a nechte chvíli působit. Pak vezměte kartáček, nebo hadřík, a podrážky pořádně vydrhněte a opláchněte. Tenisky můžete na závěr ještě vyprat v pračce. Uvidíte, že budou zase zářit.

 • 4.

  Brýle do vody

  Pokud ráda plavete a používáte do vody plavecké brýle, jistě vás otravuje, když se zamlží. Zkuste tomu zamezit a vyčistit je zubní pastou. Ta zanechá na povrchu neviditelnou vrstvu, která bude zabraňovat, aby se na brýlích srážela voda a zamlžovala je.

 • 5.

  Inkoust

   

  Pokaňkalo vám dítě oblečení inkoustem? Nepropadejte panice a rozhodně ho nevyhazujte. Aplikujte zubní pastu na flek a nechte ji působit 24 hodin. Potom tričko vyperte. Podobným způsobem můžete pastu použít třeba na skvrny na koberci. V tomto případě ji nechte ale působit jen pár minut.

 • 6.

  Šperky

  Naneste zubní pastu na šperky a nechte ji přes noc působit. Druhý den je vyleštěte dočista měkkým hadříkem. Tenhle trik používají dokonce i zlatníci. I zašlé kameny budou díky pastě na zuby zase blýskavé. Nepoužívejte ale pastu na perly, poškodila byste nenávratně jejich povrch.

 • 7.

  Opary a akné

  Dalším nepříjemným kožním problémem jsou opary a akné. Chcete-li urychlit jejich hojení, naneste na postižené místo večer před spaním malé množství zubní pasty. Ta totiž obsahuje látky, které vám pupínek či opar vysuší, zmírní jeho bolest a pomůžou je vyléčit.

 • 8.

  Hmyzí štípance

  Svědění, které způsobuje bodnutí od hmyzu, je nesmírně otravné. Nemáte-li po ruce Fenistil, použijte zubní pastu. Kůže se zklidní, přestane svědit a červené skvrny zmizí.

 • 9.

  Termoska

  Pokud používáte termosku dlouho, často je nepříjemně cítit. Když na odstranění zápachu nestačí obyčejný mycí prostředek, nalijte do termosky horkou vodu s trochou zubní pasty a chvíli ji nechte působit. Pasta termosku nejen perfektně vyčistí, ale také ji vydezinfikuje a zbaví zápachu.

Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy