Šéfredaktor časopisu Charlie Hebdo: Bráníme náboženskou svobodu!

Autor: ČTK, haj - 
18. 1. 2015
08:45

Na redakci časopisu Charlie Hebdo v Paříži zaútočili fanatičtí islámští radikálové kvůli karikatuře proroka Mohammeda. Šéfredaktor týdeníku Gérard Biard publikaci karikatur obhauje a myslí si, že jde o obranu svobody náboženského vyznání.

Šéfredaktor francouzského satirického týdeníku Charlie Hebdo, Gérard Biard, obhajoval publikaci kontroverzních karikatur proroka Mohameda v rozhovoru s americkou televizní stanicí NBC. Ta jeho výňatek odvysílala v sobotu. Podle Biarda nejde jen o projev svobody slova, ale také o obranu "svobody náboženského vyznání".

"Kdykoli nakreslíme Mohameda, kdykoli nakreslíme proroky, kdykoli nakreslíme Boha, bráníme svobodu náboženského vyznání," řekl Biard.

"Tvrdíme, že Bůh by neměl být politickou či veřejnou postavou. Měl by být soukromou postavou," pokračoval Biard. "Náboženství by nemělo být politickým argumentem," dodal šéfredaktor v rozhovoru, jehož plné znění NBC odvysílá až dnes.

Pařížská redakce Charlie Hebdo se před více než týdnem stala terčem teroristického útoku islámských radikálů, který si vyžádal 12 lidských životů. Biard přežil patrně jen díky tomu, že v době incidentu byl v Londýně. Atentát se odehrál během redakční porady, na níž by jinak byl zřejmě přítomen.

Doporučujeme
lepabrena ( 18. ledna 2015 13:22 )

Blesk žádnou svobodu slova nikdy nebránil. Strefuje se jen do lidí, kteří jsou mu politicky nepohodlní. Před cikány si sedne na zadek a nepřipustí žádnou diskusi- jinak diskuzi smaže- jako nyní diskuze u paní Rulíkové, patronky paterčat, která za uvedení pravdivých údajů o rodině paterčat, byla smazána!

listure ( 18. ledna 2015 12:27 )

listure ( 18. ledna 2015 12:26 )

listure ( 18. ledna 2015 12:26 )

listure ( 18. ledna 2015 12:25 )

Možná jen neví, co je svoboda...že je to víceméně poznaná nutnost a tam kde začíná svoboda jednoho, může končit svoboda druhého....charlie.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa