„Astigmastimem trpím od dětství. Žádná operace pro mě nebyla řešením. Na tuto čočku jsem čekal velmi netrpělivě a rád jsem do ní investoval. Těším se, že konečně uvidím, jak je svět krásný,“ řekl pan Ladislav, který, jak Blesk zjistil, že bratrancem slovenského prezidenta Gašparoviče.

Podpořila ho manželka

Na operaci, kterou provedl MUDr. Peter Mojžíš v teplickém očním centru Premium Clinic, jej doprovodila jeho manželka Nataša. Právě ona jej v jeho rozhodnutí podstoupit ji podporovala. "Teď se ale trochu bojím, aby se nechtěl rozvést, až mě konečně pořádně uvidí," smála se.

"Tato čočka je opravdu unikátní, implantovali jsme ji jako první na světě," řekl Peter Mojžíš, který operaci na teplické oční klinice Premium Clinic udělal. Podle něj dokáže tento implantát řešit všechny tři vzdálenosti vidění ve stejné kvalitě, a zároveň korigovat astigamtismus. "Pacient s astigmatismem vidí místo dvou teček jednolitou linku, téměř neostří," dodal.

Video
délka: 00:46.61
720p 480p 360p 240p

Jak probíhala operace oka Blesk

Těší se na krásy krajiny

Operace každého oka trvala 20 minut. Byla úspěšná, pan Ladislav se po ní cítil spokojeně. "Chystám se teď do lázní do Třeboně, takže se těším, že budu moct naplno obdivovat krásy tamní krajiny," dodal.

Fotogalerie
7 fotografií