Zprávu o děsivé tragédii přinesl jako první Děčínský deník."Klinický stav pacienty byl uspokojivý, během pobytu v nemocnici byla pravidelně sledována, dokonce s ní byla na pokoji i její matka," řekl Deníku mluvčí Krajské nemocnice Jiří Vondra, pod který děčínská nemocnice patří.

Krvácela z úst a dusila se

Lékaři poslali dívku domů do domácí péče, jenže šestý den přišly děsivé komplikace. "Krvácela z úst, úplně se tou krví dusila," řekla Blesk.cz matka malé Jarušky. "Jeli jsme zpět do děčínské nemocnice, to byla chyba, měli jsme jet někam jinam," popisuje osudové rozhodnutí zdrcená matka. "Doktorka, která Jarušku přijímala, byla bez zájmu. Na to krvácení jen řekla, že se to někdy stává," řekla Blesku paní Nemčeková.  

Selhaly jí životní funkce, říká mluvčí

"Po kolapsu a následné rychle resuscitaci byla pacientka převezena na specializované oddělení, kde i přes maximální snahu lékařů kvůli selhání základních životních funkcí zemřela," popsal tragédii mluvčí Krajské nemocnice Jiří Vondra a upřesnil, že děvčátku selhalo dýchání a krevní oběh.

Přesnou příčinu smrti určí až soudní pitva. Rodina je ale přesvědčena, že dceru jim zabil chybný postup lékařů. "Místo dvaceti minut trvala ta operace celou hodinu, Jaruška navíc špatně snášela narkózu," popsala operaci své dcery paní Nemčeková.

Fotogalerie
3 fotografie