Nemocnice vypustila omylem vzorek tuberkulózy. Musela evakuovat celou budovu

Autor: ČTK - 
7. 7. 2018
09:20

Prestižní nemocnice Johnse Hopkinse v Baltimoru na východě USA nechala evakuovat dvě své budovy kvůli úniku vysoce nakažlivého zmrazeného vzorku tuberkulózy. Podle páteční zprávy listu New York Post látka unikla na spojovacím můstku mezi dvěma budovami, v nichž se provádí výzkum rakoviny.

"Byla to malá zkumavka, která obsahovala zmrazený vzorek. Spadla a otevřela se, i když vzorek zůstal uvnitř," sdělil zástupce děkana lékařské fakulty Landon King. Do prostředí se dostalo jenom několik kapek látky.

Obě budovy, které neslouží pro pacienty, byly evakuovány a kvůli možnosti, že se látka bude šířit potrubím, požárníci uzavřeli klimatizační systém. Obě budovy zůstaly zavřené několik hodin, pracovníci v blízkých budovách byli varováni prostřednictvím SMS.

Tuberkulóza je bakteriální onemocnění, které se šíří vzduchem. Zasahuje plíce, ale může postihnout i jiné části těla; bez léčby způsobuje úmrtí v 50 procentech případů.

V době incidentu bylo v blízkosti několik lidí, ale nikdo z nich nepotřeboval ošetření.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa