„Skripala opečovávali, na mou dceru kašlou.“ Matka Britky otrávené novičokem promluvila

Autor: jer, ČTK - 
7. 7. 2018
20:49

Dawn Sturgessová (44) a Charlie Rowley (45) byli vystaveni účinku nervové látky novičok a bojují v britské nemocnici o život. Příbuzná první jmenované oběti v rozhovoru pro Daily Mail promluvila o případu. „Chovají se k ní jako k druhořadému občanovi,“ tvrdí.

Podle matky otrávené Sturgessové úřady její dceři neposkytují tak kvalitní péči, jako Sergeji a Julii Skripalovým, protože její dcera je prý „jen nikdo a alkoholička. Matka oběti také viní policii z toho, že nedostatečně a falešně informuje rodinu. Policisté údajně nejdříve rodině tvrdili, že Dawn Sturgessová měla infarkt.

Dawn Sturgessová sklouzla k alkoholismu kvůli depresím po porodu. Existuje podezření, že se se svým partnerem Charlesem Rowleym nakazili toxinem, když hledali v popelnicích drogy.

Příbuzná oběti, která si nepřála být jmenována, promluvila o tom, jak Caroline Sturgessová navštívila svoji dceru v nemocnici. Údajně byla rozrušená kvůli úrovni péče, jaké se její dceři dostává. „Caroline je v šoku. Nemůže tomu věřit,“ řekla.

„Vzala si tři týdny dovolené a Dawn navštívila znovu v pátek. Dawn a Charlie jsou v bezvědomí v izolaci a všichni návštěvníci se na ně můžou jen koukat přes sklo. Jsou na stejném oddělení, ale ne vedle sebe. Dawn sama nedýchá, je na respirátoru. Podle doktorů to nevypadá dobře a nemusela by to přežít,“ prozradila příbuzná oběti. „V podstatě je na pokraji smrti. Už dříve na svém těle napáchala značné škody,“ dodala.

Matka: Policie nám lhala

Navzdory nepřetržité péči o oba otrávené Caroline věří, že personál nemocnice s oběťmi zachází jako s „občany druhé kategorie“ kvůli jejich závislostem. „Myslí si, že Dawn se nedostává stejně kvalitní péče jako Skripalovým, kvůli jejímu společenskému postavení a alkoholismu. Je pro ně nikdo,“ uvedla příbuzná.

Podle nejmenované příbuzné je Caroline rozrušená také kvůli tomu, že jí policie několik dní tvrdila, že Dawn měla infarkt. „Neřekli jí pravdu. Cítí se, jako by jí neříkali celý příběh,“ řekla příbuzná.

Caroline Sturgessová pracuje na letecké základně britského letectva v Boscombe Down, nedaleko Salisbury. Rovněž se stará o dceru Dawn Sturgessové Grace (10). Její manžel Stephen Sturgess (65) je nezaměstnaný a jeho vztah s jeho nejstarší dcerou je „komplikovaný.“ Dva synové Dawn Sturgessové, Aidan (23) a Ewan (19), žijí s jejich otcem Andrew Hopem (46). Ten pracuje jako technik, rovněž v Boscombe Down.

Synové Down Sturgessové se situací cítí „rozrušeni“, ale už si prý vybudovali „imunitu,“ protože Dawn je kvůli svému alkoholismu v nemocnici často. „Vědí, jaká je jejich máma,“ řekla nejmenovaná příbuzná. „Je to znepokojivé, ale oni v tom vyrostli. Vybudovali si vůči tomu imunitu, tlustou cihlovou zeď, stali se odolnějšími. Dříve byla nesčetněkrát v nemocnici a má mentální problémy. Takže pro ně je to jen další krize, jako jakákoliv další,“ dodala.

Ztracená duše

Příbuzná popsala Dawn Sturgessovou jako „ztracenou duši, která moc snadno důvěřovala lidem a sklouzla k alkoholu kvůli poporodním depresím“.

„Hledala lásku tak dlouho a vždy našla tu špatnou. Moc snadno věří lidem. Pokaždé se jí to vrátilo. Jako dítě byla veselá, šťastná. Dříve byla sebejistá, byla oblíbená. Vždy se smála. Nebyla dobrá studentka, ale nebyla hloupá. V 16 opustila školu, pokazila pár věcí. Pár let poté porodila,“ popsala mládí otrávené Dawn příbuzná.

Dawn porodila svého nejstaršího syna Aidana, když jí bylo 21. Podle příbuzné propadla pití právě po tomto porodu. „Její matka Caroline pije a Dawn šla v jejích stopách, ale mnohem sebedestruktivnějším způsobem,“ popsala příbuzná. O čtyři roky později se Dawn narodil syn Ewan. Psychické problémy Dawn se ještě prohloubily.

Video První rozhovor Julie Skripalové po otravě: Léčba byla pomalá, bolestivá - Reuters
1080p 720p 360p

„Pila víc a víc. Andrew ji opustil a Dawn skončila v ubytovně pro chudé,“ řekla příbuzná. Dawn nikdy neměla práci a péči o své dva syny nezvládala. Její matka Caroline později zasáhla, vzala syny Dawn do péče. Otec Andrew se o ně staral o víkendu.

„Dawn syny zanedbávala, fakt ujížděla. Všechno se točilo kolem ní. Celé dny pila. Měla mentální problémy. Byla troska. Změnila se jí osobnost. Stala se z ní zombie. Nic ji nezajímalo, všechno jí bylo jedno. Začala hulit trávu a postupně sklouzla i k tvrdším drogám,“ prozradila příbuzná. Dodala, že v roce 2007 byla Dawn kompletně závislá na drogách a alkoholu. Rok poté porodila dceru Grace. „Její dcera byla výsledkem opilecké aférky s náhodným mužem. Nebyli ve stálém vztahu,“ vysvětlila příbuzná.

Doporučujeme
doktormediciny ( 8. července 2018 13:23 )

Teqila..Prřoc tak m ostre...Pokud dovezou nekoho ve stavu bezvedomi a nebo snizene pricetnosti.....Lekar neni jasnovidec....Aby poznal o co jde.. Vetsinou musi vyjit z toho, co je mu sdeleno formou anamnesy

rakyta ( 8. července 2018 01:50 )

Proste v Severnim Pakistanu se na fetackou anglickou spinu sere a Novicok?Co z toho chce prolita baba vytriskat kdyz nema ani paru co to je.

animus ( 7. července 2018 22:03 )

Co se divíte, co jste si zvolili, to máte. Kdyby byla dcera černý uprchlík, tak se o ni budou sarat, takhle sory.

mandat ( 7. července 2018 21:02 )

Anglie je uz v haji, muslimove tam diktuji,co bude a co nebude. Cizinci tam jsou na prvnim miste. Maji,co chteli, nesli k volbam a divi se, ze maji vsude na dulezitych mistech Pakistance.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa