Pád letadla se 71 mrtvými: Posádka nestihla vyslat nouzový signál, co se stalo?

Autor: ČTK,vei - 
12. 2. 2018
06:55

V Rusku pokračuje vyšetřování pádu letadla Saratovských aerolinií AN-148. Jako příčinu tragédie zvažují vyšetřovatelé povětrnostní podmínky, lidskou chybu a selhání techniky. O možnosti terorismu se podle BBC nezmínili. Nehodu nepřežilo všech 71 lidí, kteří byli na palubě. Žádný Čech mezi nimi podle ministerstva zahraničí nebyl. 

Stroj, který mířil z moskevského letiště Domodědovo do Orsku v Orenburské oblasti na jihu Ruska, dopadl na zem asi 70 kilometrů od hlavního města. Trosky stroje a části těl jsou rozeseté na velké ploše, záchranáři zasněženou oblast musí pročesávat pěšky a potrvá jim to ještě nejméně den. Vyplývá to z prohlášení mluvčí Vyšetřovacího výboru Světlany Petrenkové, o němž informoval internetový deník gazeta.ru.

Podařilo se už nalézt jednu ze dvou černých skříněk, které na palubě pořizují záznam o průběhu letu. Přístroj prý nejeví známky poškození.

Příčina neštěstí zatím není známá. Saratovské aerolinie tvrdí, že jejich stroj byl moderní, spolehlivý a neměl žádné technické problémy. Havarovaný An-148 byl vyroben v Rusku v roce 2010 a dopravce jej využíval od roku 2016.

Video Na místě tragédie: Trosky ruského letadla a smrt 71 lidí u zasněžené Moskvy - Reuters

Certifikát osvědčující jeho letovou způsobilost byl podle TASS platný až do letošního června. V době havárie panovalo v okolí Moskvy mrazivé počasí se sněhovými přeháňkami. Havárie letadla se zřejmě odehrála velmi rychle, protože posádka ani nestačila vyslat jakýkoli nouzový signál.

Mezi oběťmi jsou podle ruského ministerstva pro výjimečné záležitosti i dvě děti ve věku pět a 12 let, jedna 17letá osoba a jeden cestující ze Švýcarska a jeden z Ázerbájdžánu. Agentura TASS uvedla, že na palubě byli celkem tři cizinci. České ministerstvo zahraničí ČTK sdělilo, že nemá informace, že by mezi oběťmi byl český občan.

Doporučujeme
carmin ( 12. února 2018 08:28 )

stal se teroristický útok USA fašistů a jejich spojenců ukrajinských nácků a islámských teroristů vyzbrojených usa a NATO podobný útok už provedl západ proti Alexandrovcům které považovali za propagandu s Ruska, z tak je demokraticky povraždili podobně zlikvidoval západ kubánské sportovce terorista CIA masový vrah placený USA 6. října 1976 dal bombu do letadla s Kubánskými dětmi zemřelo 73 lidí , http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/amerika/trudny-konec-slavneho-lovce-kubanskeho-diktatora-fi dela-castra_192977.html?showTab=nejctenejsi-3 Ukrajinští fašisti řízení CIA sestřelili letoun nad 'Ukrajinou kam ho nasměrovala vláda Ukronácků Americký precedent lži: Sestřelení íránského airbusu v létě 1988 fašistickým zlem USA http://ceskapozice.lidovky.cz/americky-precedent-lzi-sestreleni-iranskeho-airbusu-v-lete-1988-pbd- /tema.aspx?c=A140722_132719_pozice-tema_lube věnujme minutu ticha za stamiliony obětí kapitalismu ve válkách které tento zrůdný systém vyvolal ..dvě světové války, stovky lokálních válek, desítky občanských válek, a stovky miliony obětí v chudobě kterou tento zločinecký systém korporátního fašismu lživě nazývaný demokracie způsobuje po celém světě faktem je, že demokrati (kapitalisti) založili NSDAP, neonacismus, fašismus, kapitalismus, islámský terorismus,otroctví, imperialismus,kolonialismus, vynalezli koncentrační tábory , kapitalisti spáchali stonásobně více zločinů jak komunisti ,zcela logicky demokrati ( kapitalističtí vyvrhelové ) vyvolaly dvě světové války a stovky lokálních válek, jen ve válkách povraždili stamilion lidí + oběti hladomorů a chudoby způsobených kapitalisty viz somálsko(opakované kapitalistické hladomory) ,India ( 100 milionů obětí) ,irský hladomor, somáské hladomory, 200 let terorismu USA: Přehledný seznam všech amerických válečných zločinů, teroru a válek http://www.novarepublika.cz/2015/08/200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam_52.html Zločiny kapitalizmu

Zobrazit celou diskusi
Další videa