Program, který nahradí špičkové právníky: Pracuje na něm student ze Slovenska

360p
Autor: mav, TV JOJ - 
17. 1. 2018
14:00

Neskončil ještě vysokou školu a už strčil do kapsy desítky renomovaných britských právníků. Student původem ze Slovenska vyvíjí ve Velké Británii počítačový program, který v budoucnu možná nahradí právníky.

Jozef Maruščák (23) se svými spolužáky využil umělou inteligenci a vytvořil speciální software. Ten má v budoucnu například radit právníkům při určování strategie, nebo předvídat jejich úspěšnost či neúspěšnost v soudních sporech. "Určité procesy, které ta právnická firma dělá, by se daly automatizovat, " říká Maruščák. 

Video Třiadvacetiletý Josef na programu pracuje ve Velké Británii. - Tv Joj
360p

Jelikož mladý vývojář momentálně studuje ve Velké Británii, je i jeho projekt zaměřený na tamní anglosaský právní systém. Jak ale Jozef říká, naučí ho působit i v jiných právních systémech. Mladík počítá s tím, že by jeho specializovaný software už zanedlouho mohli používat velké právnické firmy, ale i obyčejní lidé. Zájem už projevily korporace z Německa či Brazílie. 

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa