Dražilo se Hitlerovo spodní prádlo! Kolik dal kupec za vůdcovy trenky?

Autor: aba - 
25. 9. 2017
22:00

Autentické spodní prádlo Adolfa Hitlera se prodávalo v aukci v Americe. K prodeji ho nabídl vnuk tehdejších majitelů rakouského hotelu, kde ho Hitler nechal.

Vedoucí aukce Bill Panagopulos tvrdí, že rodina se ke spodnímu prádlu nechvalně proslulého vůdce dostala náhodou. Hitler zůstal v jejich Parkhotelu Graz mezi třetím a čtvrtým dubnem 1938 a podle všeho poslal své spodní prádlo do hotelové čistírny, ze které se ale vrátilo až po jeho odjezdu.

Lněné trenky s překvapivě širokým pasem o obvodu 100 cm nesou vyšitý monogram A. H. a rodina je uložila do krabice a přikryla papírem. Právě díky tomu jsou i po desítkách let v bezvadném stavu.

Anonymní kupce koupil trenky během aukce za výslednou cenu 147 tisíc korun. „Je to fascinující. Je to doslova nejblíže k Hitlerovi, kam se můžete dostat,“ říká o aukci Panagopulos. Podle něj by si trenky mohl nový majitel nechat zarámovat a pověsit na zeď.

Video Seznamte se s Hitlerovými. Jak se žije s nechvalně proslulým příjmením? - youtube.com Joshua Greenberg
360p 240p

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa