Vraždil v Barceloně mladík z Maroka? Policisté mají podezřelého

17. 8. 2017
21:13

Vraždil v Barceloně mladík marockého původu? Policisté zadrželi prvního podezřelého z útoku, při němž zahynulo nejméně 13 lidí. Dodávku, která najela do lidí na rušné třídě La Rambla, si podle médií pronajal 28letý Driss Oukabir.

Driss Oukabir se podle informací španělského serveru OKDiaro z policejního prostředí narodil v roce 1989 v Maroku. Mladík na svém Facebooku, který byl později smazán, tvrdil, že pochází z Marseille a momentálně žije v katalánském městě Ripoll. Měl být i držitelem španělského pasu.

Právě Oukabir si měl na své jméno pronajmout dodávku ve městě Santa Perpètua de Mogoda, která poté posloužila jako zbraň při útoku ve zhruba 25 kilometrů vzdáleném centru Barcelony. Podle španělských médií byl po útoku zadržen a policisté s ním jednají jako s teroristou. Další z podezřelých z útoku v Barceloně byl na útěku zastřelen policií v nedalekém městečku Sant Just Desvern. Uvedl to katalánský list La Vanguardia.

Video Teror v Barceloně: Na zemi leží zranění i mrtví lidé - https://twitter.com/LauraLoomer/status/898214133581172738

Policisté také našli druhý vůz, v němž zřejmě jeden či oba podezřelí prchali. Nalezen byl ve městě Vic, asi 60 kilometrů od Barcelony.

Na Oukabira byl podle serveru ABC vydán zatykač kvůli týrání, o vazbách na džihádisty úřady nevěděly. Mladík se na svém profilu ostře vyhrazoval proti židům a Izraeli kvůli konfliktu s Palestinou. Na internetu v posledních dnech sdílel fotky se svým psem a jak relaxuje na pláži. Jeho profil po útoku zaplavily nenávistné zprávy a nejspíš proto už není aktivní.

Video Do davu lidí v centru Barcelony najela dodávka. Lidi zachvátila panika - https://twitter.com/OldBlackHack/status/898206012909465601
360p

Vše o útoku v Barceloně čtěte ZDE >>>

Doporučujeme
drakulina ( 18. srpna 2017 10:36 )

Tato špinavá, smradlavá vebež patří do druhohor a ne do civilizovaného světa...

opencard ( 18. srpna 2017 10:30 )

Když se k tomu nemají ti, co mají moc nás chránit před muslimským odpadem , tak se chraňte lidi dle svých možností! Jak uvidíte černou tlamu arabskou, seřezat ho co to pude. Je tolik možností jim znepříjemnit život... Znam dost lidi co to dělá a brání se! Samozřejmě o tom zde psát nebudu, ale je doba že každý sám za sebe! Kdyby ten muslimskej odpad postrilel někoho z vlády, politiky atd..... To by byl hukot! Ale takhle se to týká jen normálních lidí tak co... Na to vlády kašlou jen se falešně kření a kondolujou.

sairait ( 18. srpna 2017 08:51 )

a hlavně na chalupě š.ukáš všechny holky z okolí když seš ten alfasamec LOVE

666provas ( 18. srpna 2017 08:21 )

Jak to má tmavou kůži, hned zastřelit! Je toaleta vždy lidský odpad a hnůj!

petr1982 ( 18. srpna 2017 02:45 )

no prostě, když potkáte černou tlamu, zabijte ji radši dřív, než zjistíte na vlastní kůží, že je to terorista,nebo zloděj, nebo znásilňovač, nebo jiný kriminálník. Kamarád pracuje ve věznici, většina zločinců jsou černý tlamy. Kdyby nebyly v Evropě černý tlamy, bylo by cca o 50 % méně kriminální činnosti....JÉ,teď si to po sobě čtu, ono to není korektní, co budu dělat? NIC, je to pravda, tak ať tu pravdu nějaký bloker smaže....

Zobrazit celou diskusi
Další videa