Podle Gatese se pravděpodobnost biologického útoku zvyšuje každým dnem. Taková situace by si vyžádala mnohem více obětí než útok nukleárními zbraněmi. Těmito slovy vyděsil miliardář všechny přítomné na konferenci v londýnském institutu Royal United Services Institute.

Jeden ze zakladatelů gigantu Microsoft podkládá své strašidelné tvrzení na výrazném pokroku v biologii a medicíně. „Všechny ty pokroky v biologii umožňují teroristům snadněji vytvořit virus spalniček, který má pro lidstvo fatální následky,“ citoval Gatese britský Daily Mail.

Již začátkem roku nejbohatší muž světa varoval světové lídry v Mnichově, že tato pandemie, která může vyhubit miliony lidí, se může začít šířit v nejbližších deseti až patnácti letech. To vše je přitom naprosto reálná hrozba. Útoky teroristů po světě se přitom stále stupňují.

Zda bude tato pandemie dílem přírody nebo teroristů, vědci tvrdí, že tento vzduchem přenášený patogen by mohl zabít víc než 30 milionů lidí za méně než jeden rok. Svět se nad tím musí zamyslet,“ dodal Gates. Jeho hororové scénáře nahánějí strach právě kvůli tomu, že jsou reálné.

Fotogalerie
10 fotografií

Podívejte se, jak vypadal Stockholm po nedávném teroristickém útoku:

Video
délka: 00:56
480p 360p 240p

Záběry z centra Stockholmu jen moment po neštěstí Reuters