K hrozivé nehodě došlo 1. listopadu, kdy byla Amelia Bannan v pátém měsíci těhotenství. Služební auto šoféroval její partner, rovněž policista. Muži se při nehodě nic važného nestalo, ale Amelia měla prasklou lebku a krevní sraženinu v mozku. Policistka po nehodě skončila v kómatu na jednotce intenzivní péče.

Na Štědrý den se stal zázrak, Amelia v kómatu porodila zdravého klučinu, který vážil 1,87 kilo a dostal jméno Santino. Od narození se o něj starala její sestra Norma, která ho každý večer nosila za maminkou a příkládala jí ho na hruď. A týden před Velikonoci se stal další zázrak! Amelia se zčistajasna probrala z kómatu a poprvé uviděla svého malého chlapečka.

Její manžel Cristian Espindola doufá, že mateřská láska pomůže dostat Amelii ze špatného fyzického a psychického stavu. Od svého probuzení je totiž pouze schopna odpovídat na otázky jen »si« a »no«, tedy ano a ne. Jinak nekomunikuje…

Video
délka: 00:49
480p 360p 240p

Argentinská policistka porodila v kómatu Facebook

"Výsledky jsou famózní. Ale fakt, že Amelia utrpěla vážná zranění s vysokou mírou úmrtnosti, naše očekávání výrazně snižuje. Snad to nebude její případ. Neustále nás překvapuje. Doufáme, že ji jednou uvidíme kráčet se synem," uvedl neurochirurg Marcelo Ferreira.

Fotogalerie
9 fotografií