Z feťáka milionářem! Bývalý kriminálník a bezdomovec si vybudoval impérium

Autor: lm - 
24. října 2016
20:53

Američan Khalil Rafiti (46) byl kdysi feťákem a kriminálníkem, který dokonce skončil v base. Během 13 let se mu ale podařilo něco neuvěřitelného. Stal se z něj byznysmen, který vydělává miliony! Jak se mu to povedlo?

Američan Khalil Rafiti byl před 13 lety úplná troska. Skončil na ulici, neměl žádný domov a bral heroin. V té době vážil sotva 50 kilo a měl všude vředy. Drogy se mu málem staly osudnými, když se v roce 2001 předávkoval a nebýt rychlé reakci zdravotníků, zemřel by. Ve vězení si pak sáhl na úplné dno a rozhodl se, že svůj život razantně změní.

Rafiti dal drogám vale a v roce 2007 si otevřel centrum pro drogově závislé, kde se snažil pomáhat ostatním. Dal se do studia zdravého životního stylu a v centru začal podávat lidem ovocné koktejly (smoothies), který vymyslel. „Byly určeny k osvěžení a posílení pacientů,“ popsal pro Times.

Smoothies si zamilovali nejen pacienti, ale brzy začali do centra chodit i lidé z celého Malibu. Rafiti si proto založil společnost, aby mohl své dobroty dopřát i ostatním. A byl to úspěch! Jeho společnost během pěti let expandovala ze slunného Malibu i do šesti lokací v Los Angeles a z bývalého narkomana je dnes milionář. Na svou minulost ale nezapomněl a nyní ve své společnosti zaměstnává lidi, kteří potřebují pomoc stejně jako on před 13 lety.

„Je na nás tvrdý, ale spíš jako by byl náš otec. Je si s námi ale také velmi osobně blízký, obzvláště s těmi, ve které věří,“ popsal jeden z jeho zaměstnanců, Cache Coelho, který byl závislý na oxytocinu.

renataren ( 17. července 2017 19:40 )

Tak dobré PR... Nejdříve jaký měl hrozný osud ajak se z toho poté dostal... Nakonec se dozvíme, že to byl milionářský synek, který propadl fetu a ta jeho firma je nyní v krachu... JJJ

sores ( 25. října 2016 12:50 )

Třeba se dal dohromady s tepl.ou.šem miliardářským, který se do něj zamiloval a vše mu nakoupil. Bůh ví jak to bylo a je,že.

jardavozembouch ( 25. října 2016 08:23 )

take by mne to zajimalo

tgbg ( 25. října 2016 07:43 )

Líný komunista by nikdy nedokázal tak tvrdě pracovat. Komunistovi by šlo jenom to flágání!

pajato73 ( 25. října 2016 07:31 )

...v roce 2007 si otevřel centrum pro drogově závislé... dal se do studia zdravého životního stylu ... a kde na to vzal kdyz byl tak na dne???

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud