Útok pepřovým sprejem na sjezdu ČSSD bude řešit soud. Kotrbovi hrozí dva roky

1080p720p360p
Autor: ČTK, zst - 
25. 4. 2018
18:40

Konflikt publicisty Štěpána Kotrby se dvěma bezdomovci, jimž údajně nastříkal do očí pepřový sprej během hradeckého sjezdu ČSSD, jde k soudu. Okresní soud v Hradci Králové obdržel od státního zastupitelství spis v případu. Upozornila na to Česká televize. 

Státní zastupitelství podalo podle ní návrh na Kotrbovo potrestání. Kotrba se sjezdu účastnil jako novinář. Policie mu už dřív sdělila podezření z výtržnictví. Za to by mu v případě odsouzení hrozily až dva roky vězení.

„Mohu k tomu říci jen to, že jsme spis obdrželi 13. dubna,“ řekla místopředsedkyně hradeckého okresního soudu Markéta Šubová.

Incident se odehrál během mimořádného únorového sjezdu ČSSD před jeho dějištěm, Kulturním domem Střelnice. Bezdomovci postávali před Střelnicí a delegáty či novináře občas poprosili o cigaretu či menší obnos. Oslovili i Kotrbu, který proti nim podle týdeníku Respekt použil pepřový sprej. Kotrba obvinění už dříve odmítl.

Publicista se sjezdu účastnil jako akreditovaný novinář za Český rozhlas, který s ním po incidentu spolupráci ukončil a případ označil za jeho osobní selhání.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
joudajoudovy ( 26. dubna 2018 12:13 )

dalsi taskarice soudni mafie....za peprak do lochu a za rozkopnutou hlavu holandskym drevakem podminka a osobni doprovod do domaciho fitka...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa