Útok pepřovým sprejem na sjezdu ČSSD bude řešit soud. Kotrbovi hrozí dva roky

1080p720p360p
Autor: ČTK, zst - 
25. 4. 2018
18:40

Konflikt publicisty Štěpána Kotrby se dvěma bezdomovci, jimž údajně nastříkal do očí pepřový sprej během hradeckého sjezdu ČSSD, jde k soudu. Okresní soud v Hradci Králové obdržel od státního zastupitelství spis v případu. Upozornila na to Česká televize. 

Státní zastupitelství podalo podle ní návrh na Kotrbovo potrestání. Kotrba se sjezdu účastnil jako novinář. Policie mu už dřív sdělila podezření z výtržnictví. Za to by mu v případě odsouzení hrozily až dva roky vězení.

„Mohu k tomu říci jen to, že jsme spis obdrželi 13. dubna,“ řekla místopředsedkyně hradeckého okresního soudu Markéta Šubová.

Incident se odehrál během mimořádného únorového sjezdu ČSSD před jeho dějištěm, Kulturním domem Střelnice. Bezdomovci postávali před Střelnicí a delegáty či novináře občas poprosili o cigaretu či menší obnos. Oslovili i Kotrbu, který proti nim podle týdeníku Respekt použil pepřový sprej. Kotrba obvinění už dříve odmítl.

Publicista se sjezdu účastnil jako akreditovaný novinář za Český rozhlas, který s ním po incidentu spolupráci ukončil a případ označil za jeho osobní selhání.

Doporučujeme
joudajoudovy ( 26. dubna 2018 12:13 )

dalsi taskarice soudni mafie....za peprak do lochu a za rozkopnutou hlavu holandskym drevakem podminka a osobni doprovod do domaciho fitka...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud