Pondělí 28. září 2020
Zataženo, déšť 11°C

Ve vládě s trestně stíhaným? Hamáček odmítá Zemanovu radu, Babiš mluví o smrti

Autor: ČTK - 
25. února 2018
15:51

Sociální demokraté se podle předsedy Jana Hamáčka nechystají revokovat usnesení sjezdu proti účasti Babiše ve vládě, jak to ve čtvrtek zmínil prezident Miloš Zeman v souvislosti s otevřením rozhovorů o zapojení ČSSD do druhé vlády premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO). ČSSD minulou neděli na sjezdu vyzvala ANO, aby nenominovalo do vlády trestně stíhané osoby, čímž mířila na Babiše stíhaného kvůli kauze Čapí hnízdo. Sjezd nicméně nehlasoval o přísnějším návrhu, který měl označit trestně stíhané osoby za zásadní překážku vstupu do vlády.

Sjezd bude pokračovat 7. dubna volbou místopředsedů a debatou o stanovách, mohl by přijmout i nová usnesení. Hamáček v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ale uvedl, že účast stíhané osoby ve vládě je pro ČSSD zásadní problém a rozhodně se usnesení revokovat nechystá. Zopakoval, že nejprve bude ČSSD s hnutím ANO jednat o programových shodách a až pak dojde na personálie, až tehdy se budou vyjednavači bavit i o diskutovaném usnesení sjezdu.

Pokud někdo chce dosáhnout kompromisu, tak musí dělat ústupky,“ uvedl na Babišovu adresu Hamáček. Babiš nicméně z pozice lídra ANO a kandidáta hnutí na premiéra ustoupit nechce, po středečním jednání s ČSSD uvedl, že má jednoznačnou podporu hnutí a sám bude kandidátem „až do smrti“.

Zeman by si přál, aby nová vláda získala do letních prázdnin důvěru ve Sněmovně. Preferuje přitom, aby ČSSD, která disponuje 15 mandáty, podpořila menšinový kabinet ANO. Podporu by v tom případě musela vláda hledat i jinde, Babiš vidí jako jedinou možnou tichou spolupráci s KSČM.

Video ČSSD oznámila Babišovi: Chceme přímo do vlády. Křesla se neřešila, řekl Hamáček - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy

halba ( 27. února 2018 15:50 )

Jak patrno,volby vyhrálo ANO.Bohužel ty volby nebyly o ANO ale o Babišovi.Lidi už mají dost tradičních zlodějů.Chtěji změnu.

halba ( 27. února 2018 15:46 )

Tak v tom filmu "U nás v Kocourkově" se Werich,co by zloděj,stal starostou.

halba ( 27. února 2018 15:44 )

Vše vyřeší až předčasné volby.Sněmovna se zbaví Lidovců,Starostů i Kalouska.

dzery ( 27. února 2018 10:45 )

Ale kuš hukváte.

TERMINATOR007 ( 26. února 2018 18:15 )

 Toto se může stát jenom v Kocourkově,aby byl stíhaní premiér StB .však všeci kradú.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud