Pondělí 4. prosince 2023
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Oblačno, sněžení -3°C

Hamáček skončil jako zastupitel. Chce se naplno zaměřit na vedení ČSSD

Autor: base, ČTK - 
23. února 2018
12:45

Nový předseda ČSSD Jan Hamáček rezignoval krátce po svém zvolení do čela strany na funkci zastupitele Mladé Boleslavi. Podle primátora Raduana Nwelatiho (ODS) se chce Hamáček plně věnovat své nové roli v čele ČSSD. Novým zastupitelem je jeho stranický kolega Miroslav Čuban. Hamáčkovo vyjádření ČTK zjišťuje.

„Rozhodl jsem se rezignovat na členství v zastupitelstvu Mladé Boleslavi, abych se mohl soustředit na práci předsedy sociální demokracie. Čekají nás jednání o budoucnosti České republiky, jednáme s hnutím ANO. To bude velmi náročné, takže jsem se rozhodl místo přepustit náhradníkovi,“ řekl Hamáček. Dalších funkcí se kvůli jednání o možné spolupráci v vládním hnutím ANO vzdávat nechce.

Hamáčkovu rezignaci oznámil Nwelati na začátku čtvrtečního jednání mladoboleslavských zastupitelů. Sám Hamáček se jednání nezúčastnil. Svou rezignaci primátorovi oznámil pouhý den před řádným zasedáním.

Hamáček byl zvolen předsedou ČSSD na mimořádném sjezdu strany 18. února v Hradci Králové. Strana neměla předsedu od loňského června, kdy funkci opustil tehdejší premiér Bohuslav Sobotka. Sjezd a výměna vedení byly reakcí na mimořádně špatný výsledek ČSSD v podzimních volbách do Sněmovny, v nichž získali sociální demokraté jen 7,27 procenta hlasů.

Hamáček je členem sociální demokracie od roku 2001. Zastupitelem Mladé Boleslavi byl od října 2010. Miroslav Čuban byl na kandidátce ČSSD prvním náhradníkem. Mladoboleslavské zastupitelstvo má celkem 33 členů, ČSSD je v opozici. Město vede koalice ODS, TOP 09 a Volba pro Mladou Boleslav s ANO.

begina ( 23. února 2018 16:15 )

Pitomče zdenkovafamíliemelme, ty jsi tak čitelný. Kolik nicků už máš, tisíc?

hajne ( 23. února 2018 14:48 )

Žádný zázrak s ČSSD neudělá

moiaza ( 23. února 2018 12:00 )

Modern a koho by si chtěl, aby zde vládnul? Modré zlodějské straky? Ty už dokázaly, co dokáži. Nebo Kalouska se svou tlupou? Ten zadlužil republiku super vysokým schodkem. Nebo by nám měli vládnout feťáci z bandy pirátské? Ti nechtějí mít žádnou zodpovědnost. Jen by chtěli kecat do všeho. Nebo snad chceš, aby nám vládla nevěsta pro každého v čele s Bělobrádkem? Když jsi tak moudrý, řekni svůj názor, kdo by měl řídidit tuto republiku. Rád si ho přečtu. Nebo jsi jen tlučhuba, který umí jen nadávat, ale sám žádný názor nemá?

marais ( 23. února 2018 11:28 )

Voliči čssd nechtějí dát důvěru trestně stíhanému premierovi. Žijeme přece v právnm státě. A co Hamáček s tím udělá?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud