Babišův ostrý jazyk naštval ODS: „Urazil naše poctivé voliče,“ zuří Fiala

Autor: simao - 
16. 4. 2018
16:05

Ostrý jazyk Andreje Babiše při rozhovoru pro Blesk rozhněval čelní představitele ODS. Ti totiž odmítají kritiku ze strany šéfa ANO, že jejich voliči mohou být de facto podvodníci s daněmi a Babiše nesnáší kvůli zavedení EET.  

Opoziční ODS v pondělí reaguje na Andreje Babiše (ANO), který naštval její čelní představitele. V rozhovoru pro Blesk totiž premiér v demisi mluvil o voličích ODS jako o možných podvodnících s daněmi, které si znepřátelil zavedením EET.

Právě ODS, kterou Babiš veřejně a neúspěšně vyzýval k vládní spolupráci, proti EET důrazně vystupuje. „Kdyby takto urazil statisíce slušných a poctivých voličů ODS kdokoliv jiný, očekával bych, že se omluví. Od Andreje Babiše, s jeho problematickou minulostí i s jeho přítomností, kdy mění názory ze dne na den a vytváří koalici s komunisty, nečekám nic,“ vzkázal na Twitteru předseda ODS Petr Fiala.  

Babiš v pondělním rozhovoru řešil vyjednávání o vládě s ČSSD, pozastavil se však i nad situací kolem ODS, se kterou by (jakožto s jedinou stranou) dalo ANO dohromady dvoučlennou koalici o 103 křeslech ve Sněmovně. „My jsme tři dny po volbách oslovili ODS, aby s námi vstoupila do jednání o vládě. Pan Fiala tvrdí, že jejich voliči to nechtějí,“ řekl Babiš Blesku a do voličů ODS si následně rýpl se slovy o podvodnících.

Video Šéf ODS Petr Fiala dál odmítá spolupráci s Babišem. Chce být alternativou - Jakub Veinlich/Blesk Zprávy
720p 360p

Udženija se pustila do Babiše: Trestně obviněný iluzionista

Samotného Fialu označil Babiš za „politologa – teoretika, který v životě v reálu nebyl“ a „který seděl ve vládě s Nečasem, která padla kvůli korupci“. „Pane Babiši, v době, kdy jste z peněz daňových poplatníků na Čapím hnízdě stavěl svou víkendovou ´chatu´, tak já jsem v Brně úspěšně vedl univerzitu se 40 tisíci studenty a stavěl její kampus, tak prosím brzděte,“ vyzval Babiše někdejší rektor brněnské Masarykovy univerzity Fiala.

A do šéfa ANO se pustila i první dáma ODS Alexandra Udženija. „Andrej Babiš v rozhovoru v Blesku urazil 572 962 voličů ODS a spoustu dalších lidí, když je označil za podvodníky. Drzost tohoto trestně obviněného iluzionisty nezná mezí. Ukazuje se, že Andrej Babiš ztrácí nervy a možná nemá na to být premiérem. Odborně, lidsky ani eticky,“ zaútočila tvrdě.

Video Listopad 2017: Babiš vyzval ODS a Piráty: Pojďme spolu do vlády - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy
1080p 720p 360p

Video Březen 2018: Andrej Babiš říkal, že znovu zkusí dát vládní pozvánku ODS - Jakub Veinlich, Lukáš Červený
1080p 720p 360p

Doporučujeme
monhtik ( 17. dubna 2018 17:22 )

Řekl bych, že právě ODS by o poctivosti moc mluvit neměla. Všichni víme jak poctivě se vždy chovala k voličům atd.

rumrum ( 17. dubna 2018 13:37 )

Zmrzlý mozek 😇😇😇

rumrum ( 17. dubna 2018 13:30 )

Chudáčku na to aby jsi mohl něco odepisovat s dani musíš něco vydělat to asi neumíš ale závidět ze někdo to umí to ti jde

jajanene ( 17. dubna 2018 09:34 )

Typická pitomost z pera ODS, ale na to je většina národa už zvyklá. Co ale vyděsí pokaždé a spolehlivě, když uveřejní fotografii té čarodějnice Udzeni.... to snad ani pověst ODS není tak strašná, aby si něco takového zasloužili.

salto ( 17. dubna 2018 08:56 )

Statisíce slušných a poctivých voličů ODS - nejlepší vtip od odchodu spojeneckých vojsk Varšavské smlouvy

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa