Klause uvěznil v Alpách sníh. Kalamita mu znemožnila návrat do Prahy

Autor: simao,ČTK - 
22. 1. 2018
10:20

Exprezident Václav Klaus platí za vášnivého lyžaře. Za zimními radovánkami se proto nyní vydal do rakouských Alp. Návrat do Prahy se mu však protáhl – Tyrolsko stihla kalamita a po nebývalých přívalech sněhu se Klaus nedostal zpět do Prahy. Glosoval to slovy o tom, že by podobná kalamita měla zasáhnout před prezidentskými volbami i Česko. Prý by se třeba řadě lidí „rozbřesklo“. A rýpl si lehce do pěti centimetrů sněhu v Praze.

„Je to obrovské vítězství, příroda pomohla a do té Prahy se naštěstí nedá vůbec dojet. Škoda, že u nás také takto nenasněží, třeba by se řadě lidí rozbřesklo před volbami,“ vzkázal z rakouských Alp Václav Klaus. Exprezident se měl vracet v neděli z dovolené plné zimních radovánek do Prahy, počasí mu to však znemožnilo. 

Všechny cesty uzavřené

„Namísto klidného nedělního odjezdu do Prahy sněhová kalamita, lavinový stupeň č. 5 (na stupnici 1–5) a všechny cesty až do odvolání uzavřené. Prezident Klaus je tak poprvé na dovolené, i když nedobrovolně,“ vzkázal Institut Václava Klause na svém profilu na Facebooku.

Video Václava Klause uvěznila v Alpách kalamita. Sníh mu znemožnil vrátit se do Prahy - Institut Václava Klause

Narážku na prezidentské volby zmínil Klaus poté, co byl minulý týden hostem ve studiu Blesku, kde hodnotil první kolo prezidentských voleb. Že fandí Milošovi Zemanovi v duelu s Jiřím Drahošem, o tom nemůže být pochyb.

„Já evidentně horuji pro Miloše Zemana, ale nejsem žádný fanatický stoupenec. V minulosti jsme byli největší političtí nepřátelé,“ řekl Klaus Blesku a na konto Zemanova vyzyvatele Drahoše podotkl: „Jsem proti tomu, aby on byl prezidentem, a jsem plně přesvědčen, že na to nemá nárok… Nejsem zapřísáhlý nepřítel pana Drahoše, dokonce jsem mu jako prezident dal státní vyznamenání, Miloši Zemanovi nikdy. Čistě hodnotím tu osobu a roli, kterou chce vykonávat.“

Video Exprezident Klaus o podpoře Zemana: Drahoš není želé, ale na Hrad nemá - Vera Renovica, Lukáš Červený

Klaus si rýpl do pražské „kalamity“

Klaus si přitom rýpl na videu zveřejněném Institutem Václava Klause tak trochu i do „kalamity“ v Praze. „Prý asi pět centimetrů, tady asi 10 metrů,“ prohodil s úsměvem.

Rakousko přitom stihla o víkendu skutečná kalamita. Kvůli hustému sněžení na západě Rakouska varovali meteorologové před lavinami v Alpách, ve spolkových zemích Tyrolsko, Vorarlbersko a Dolní Rakousy vyhlásili druhý nejvyšší stupeň lavinového nebezpečí. Předpovědi hlásily až půl metru nového sněhu.

V západorakouských Alpách platí až na výjimky lavinový stupeň číslo čtyři, tedy vysoké nebezpečí. Asi 50 metrů široká a 250 metrů dlouhá lavina se utrhla ve středisku Lech ve Vorarlbersku, kde zasypala jednoho lyžaře a jednoho snowboardistu. Pád laviny ale viděli další lidé na svahu a rychle přivolali záchranáře. Oba muže se podařilo vyprostit, neutrpěli žádná zranění.

V Tyrolsku, odkud se Klaus chtěl do Prahy vydat, a také ve Vorarlbersku bylo podle rakouského autoklubu ÖAMTC uzavřeno asi třicet silničních úseků, například silnice B 186 mezi Längenfeldem a Söldenem nebo B 180 poblíž Reschenského průsmyku.

Doporučujeme
Domda ( 25. ledna 2018 18:52 )

Návrat nežádoucí nikomu nebude chybět zrůda jedna privatizace zlodejizace hajzl jeden

pitkin01 ( 24. ledna 2018 11:28 )

spíš je to cocot

wyxiy ( 23. ledna 2018 14:34 )

OK ! Klaus = miliardář s penězi u sestry ve Švýcarech, zloděj našich daní i s tou jeho miliardářskou vládní skvadrou z dob po revoluci r. 1989 ? Já tomu věřím, neboť vím.

1912 ( 23. ledna 2018 08:32 )

1912 ( 23. ledna 2018 07:45 )

Návrat nežádoucí !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!! Zasypat lavinou toto stvoření !!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa