Telička popřel Babišova slova. Odchod šéfa ANO z vlády je na spadnutí, prozradil

Autor: bru,ula - 
14. 5. 2017
15:25

Europoslanec a místopředseda evropského parlamentu Pavel Telička v minulém týdnu zkritizoval šéfa svého hnutí Andreje Babiše a vyzval ho k odstoupení. Krátce na to Andrej Babiš začal jeho jméno spojovat s kampaní, která je prý proti němu vedená. To Telička odmítl. Napětí vyvrcholilo v neděli, kdy se Telička s Babišem setkali osobně. A schůzka to prý nebyla jednoduchá...

Měl by veřejnosti vysvětlit, zda se nahrané rozhovory uskutečnily či nikoliv, z čí iniciativy k nim došlo, jestli se detailně seznámil s informacemi, o nichž se na nahrávkách mluví, a jak s nimi případně naložil. Stejně tak je důležité, aby Andrej Babiš i vedení těchto médií informovali veřejnost, zda docházelo k jejich ovlivňování z politických důvodů,“ píše Pavel Telička na svůj web krátce poté, co se objevila nahrávka, kde má „jeho šéf“ zasahovat do obsahu MF Dnes.

Andrej Babiš jeho kritiku nenesl právě dobře a rovnou Teličku hodil do jednoho pytle s těmi, o kterých tvrdí, že na něj dělají kampaň. Politici si vše vyjasnili z očí do očí právě v neděli. Jejich schůzka, které se účastnil i europoslanec Petr Ježek, trvala téměř dvě hodiny a ne na všem se shodli.

Poslechněte si, co odehrálo na schůzce:
Video Pavel Telička o schůzce s Andrejem Babišem - Andrea Ulagová, Jan Jedlička
1080p 720p 480p 360p 240p

Jedním ze závěrů schůzky je také to, že Andrej Babiš brzo skončí ve vládě. To by pro Česko mohlo znamenat konec celé vládní krize. Otázkou ale je, jak to bude s Babišovou náhradou. Náměstkyně Alena Schillerová totiž, zdá se, nevyhovuje sociální demokracii. Prezident přes média premiéru Sobotkovi už vzkázal, že by Schillerovou přijal a jmenoval ministryní financí. Vzkaz ale do Číny přiletěl i od předsedy vlády. Prezident prý nemá komentovat návrhy, které mu ještě ani nebyly předloženy. Situace se tak zamotává dál.

Nemůžete se vyznat ve věcech kolem vládní krize? Podívejte se na přehledné vysvětlení:
Video Vládní krize přehledně: Takhle graduje válka Sobotky, Babiše a Zemana. - Klára Brunclíková, David Vaníček, Jan Jedlička

Doporučujeme
sendrazak ( 17. listopadu 2017 20:21 )

To tele Teličkovo na tý fotce čumí,jako vrah !! Zrůda nemožná !!

tramping ( 17. června 2017 18:19 )

Ten sedmilhář a kariérista TELIČKA vypadá jako když zabil tátu řetězem !! Je to neschopnej a všehoschopnej Kariérista v politice naprosto nepoužitelnej !! Jenom honí prachy !!! Špína,špína azase jenom špína !!

adamice ( 31. května 2017 13:42 )

Teličko, co Ti to kouká z očí? To Ty bys měl odejít, odevšad.

joudajoudovy ( 15. května 2017 12:39 )

a kdo volby vyhraje ci ma vyhrat?

repelos ( 15. května 2017 11:04 )

TÉTO STRANĚ A PREMIEROVI JEDINÉ: OBČANÉ ČR ŽÁDAJÍ PREMIÉRA , ABY OKAMŽITĚ PODAL DEMISI A ODSTOUPIL Z POSTU PŘEDSEDY VLÁDY, NEMÁTE UŽ ŽÁDNÝ KREDIT, NEMÁTE DŮVĚRU OBČANŮ A NA VAŠE DIVADÉLKO UŽ NENÍ NÁROD ZVĚDAVÝ!!!! DEMISE SOBOTKO,VLÁDO, ODCHOD, OKAMŽITÉ VOLBY, OBČANÉ UŽ NECHTĚJÍ TUHLE ČSSD KOMEDII NADÁLE TOLEROVAT!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud