Pondělí 4. března 2024
Svátek slaví Stela, zítra Kazimír
Oblačno 11°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

„Pán po mně chtěl účtenku!“ Babiše vyhlásili při Jízdě králů, připsal to vínu

Autor: val - 
31. května 2017
13:10

Předseda hnutí ANO a exministr financí Andrej Babiš se o víkendu vypravil na Moravu na tradiční Jízdu králů do Vlčnova. A jeho návštěva nebyla úplně všem po chuti. Nedobrovolně se také stal hlavní postavou tzv. vyvolávek, když jeden z krojovaných hochů ve svém výstupu neopomněl elektronickou evidenci tržeb (EET), kterou Babiš prosadil.

„Už nikdy nezapomenu, co je to vyvolávka. A to jsem to slovo ještě v sobotu pořádně neznal,“ přiznal se Babiš zkraje týdne na Facebooku.

Jeden z hochů si ho totiž vzal na mušku při takzvaných vyvolávkách, kdy se krátkými zvoláními představovali jednotliví členové královy družiny. Jeden z nich sebral odvahu a vedle tradičních vyvolávek rázně ukázal na Babiše v publiku a zvolal: „Dnes ráno jsem viděl pomněnku, že tamten pán chtěl po mně účtenku!“

Takhle se do Babiše pustil jeden z královy družiny:

Video  Babiše vyhlásili při jízdě králů  - Pro Blesk.cz Antonín Vrba
Video se připravuje ...

„Určitě sklidil největší potlesk. Babiš se tomu usmál, bylo vidět, že se tomu směje,“ popsal pro Blesk.cz Antonín Vrba, který video pořídil.

Babiš: Platil jsem a platil

A narážky na Babiše pokračovaly pak i v terénu při jízdě. „Že ten pán mi dá dneska účtenku? On se tak pěkně směje, doufám, že mi do botičky ještě přispěje,“ hlásil na Babiše mladý jezdec na koni.

Babiš bral záležitost s humorem. „Kluci si to večer natrénovali v búdě u vínka a v neděli ty svoje vtipné říkanky vykřikovali na kolemjdoucí ze sedla koně. Každý, koho si vyberou, musí zaplatit na krále. A já platil a platil,“ uvedl.

Ne všichni ale byli z jeho návštěvy nadšení. Na sociálních sítích, kam umisťoval fotky z Jízdy králů, byla vedle pochvalných komentářů řada těch, které mu vytýkaly zneužívání folklorní akce na politické agitování.

„Tak to se nám ve Vlčnově sejde těch králů několik - kromě skutečného i ten, který ve lžích vyniká. Možná by si Andrej Babiš mohl též mezi rty vložit růži a mlčet, už toho napovídal až hanba,“ vzkázal například jeden z komentujících.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

gemino ( 31. května 2017 16:03 )

Každý král měl svého šaška. Proč by ho neměl mít i ten vlčnovský král?

pekaaaros ( 31. května 2017 15:12 )

loni v ČR vzniklo nejvíc hospod za pět let. Jedním z důvodů extrémního přírůstku nových firem může být zavedení EET od začátku prosince 2016, kdy někteří podnikatelé účelově zakládali nové firmy, aby zakryli nápadné skokové výkyvy v tržbách, které by díky evidenci odhalily finanční úřady. Ty zlodějíčky muselo strašně ale STRRRRAŠNĚ naštvat, že jim někdo překazil jejich hamounění a zlodějny. hrajou si na západní kapitalisty a přitom jsou to jen postkomunističtí pseudokapitalisté, které bolšvik naučil jen krást a podvádět. A když ne bolševik, tak jejich rodiče, které to naučil bolševik. jsme země podvodníků a zlodějů. Nás se musí hlídat, jinak kradem jak straky. Jak řekl jeden ruskej sociolog a filozof, kterej žije v británii od roku 1960. Jeden režim je horší než totalita, a to je demokracie přicházející po totalitě. Svoboda sto procent, morálka nula nula nic.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa