Kubera slavnostně típne poslední cigaretu, kvůli náměstkyni

Autor: Václav Lang - 
20. 2. 2017
06:02

Ačkoli pod tzv. protikuřáckým zákonem už je i prezidentův podpis, ještě o něm uslyšíme. Odpůrce zákona, senátor Jaroslav Kubera (ODS), už pracuje na ústavní stížnosti. Naproti tomu propagátorka návrhu, náměstkyně ministerstva zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová (ČSSD), zase připravuje metodiku a chystá na konec května slavnostní ceremoniál k ukončení éry kuřáckých restaurací. Hlavní roli v něm má sehrát právě Kubera.

Poslední květnový den se stane historickým milníkem českého restauratérství. Začne totiž platit zákon o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, zkráceně protikuřácký zákon.

Ministerstvo v těchto dnech pracuje na metodice, která jasně vyloží některé sporné záležitosti v zákoně. Chystá také kampaň, v níž chce nabídnout potřebnou pomoc těm, kdo chtějí skoncovat s kouřením.

Kubera si přinesl na debatu o „protikuřáku“ i pomůcku.Kubera si přinesl na debatu o „protikuřáku“ i pomůcku. | 

Na opačném břehu stojí místopředseda Senátu a vášnivý kuřák Jaroslav Kubera (ODS), který už sepisuje stížnost k Ústavnímu soudu. Ta se však bude týkat pouze ustanovení o alkoholu, například toho, podle něhož má pro hostinské platit zákaz nalít osobám, u kterých se dá předpokládat, že by pak mohly způsobit úraz nebo škodu.

Kubera típne poslední cigaretu

„Na kouření musíme jít jinak, tam musíme přes Evropskou unii, zabít je vlastními zbraněmi – ochranou menšin a tak dále. Na to je dostaneme. Budeme chtít vytápěné kuřárny v každém podniku, žádné vyhánění na mráz,“ uvedl Kubera pro Blesk.cz.

Náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska ArnoštováNáměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová | 

Podle Arnoštové se resort i přes výtky k žádným změnám nechystá. „Je to kompromisní řešení. Teď určitě nechceme připravovat žádnou novelizaci, teď se musíme připravit na květen, kdy zákon nabude účinnosti. Také připravujeme akci Den posledního típnutí, akorát hledáme někoho, kdo to típne,“ dodala s úsměvem.

 

Přála by si prý, aby se tohoto slavnostního aktu v předposlední květnový den zhostil právě Kubera, který při projednávání zákona v Senátu mimo jiné prohlásil, že z náměstkyně dostane infarkt. Ale její nabídku klidně přijme. „Já ji mám rád, klidně pro ni tu cigaretu típnu,“ řekl pro Blesk.cz.

Doporučujeme
bizon_pepa ( 21. února 2017 14:26 )

Ty pani moc nerozumim. Jde o absolutni zakaz koureni v restauracich a ona mluvi o kompromisu.

krakonos500 ( 20. února 2017 21:57 )

Blaznum se nama odporovat.Zhluboka dychej,omyvej si sulina v hermanku,dej si studenou sprchu,prasek a dadni si do klicky.Rano ti zase zacne perna smena na Blesku a musis byt fit,svihaku.

Fender ( 20. února 2017 16:37 )

drakulina:Takže stále onanujete na té prolhané a špinavé stoce?No,hlavně že si hrajete na velkého "Myslitele".

drakulina ( 20. února 2017 16:33 )

ignotus: Ano, máš svatou pravdu, to byl opravdový smradlavý hnůj. To bylo celé o tobě.

drakulina ( 20. února 2017 16:15 )

Přesně, netřeba k tomu, co napsal "richman", nic dodávat. To tady přesně vystihuje chameleona z blázince zdenka a jeho několik dalších podob...Takové diskutéry Blesk potřebuje a dává jim patřičnou přednost....Že Blesku...

Zobrazit celou diskusi
Další videa