Kubera slavnostně típne poslední cigaretu, kvůli náměstkyni

Autor: Václav Lang - 
20. 2. 2017
06:02

Ačkoli pod tzv. protikuřáckým zákonem už je i prezidentův podpis, ještě o něm uslyšíme. Odpůrce zákona, senátor Jaroslav Kubera (ODS), už pracuje na ústavní stížnosti. Naproti tomu propagátorka návrhu, náměstkyně ministerstva zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová (ČSSD), zase připravuje metodiku a chystá na konec května slavnostní ceremoniál k ukončení éry kuřáckých restaurací. Hlavní roli v něm má sehrát právě Kubera.

Poslední květnový den se stane historickým milníkem českého restauratérství. Začne totiž platit zákon o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, zkráceně protikuřácký zákon.

Ministerstvo v těchto dnech pracuje na metodice, která jasně vyloží některé sporné záležitosti v zákoně. Chystá také kampaň, v níž chce nabídnout potřebnou pomoc těm, kdo chtějí skoncovat s kouřením.

Kubera si přinesl na debatu o „protikuřáku“ i pomůcku.Kubera si přinesl na debatu o „protikuřáku“ i pomůcku. | 

Na opačném břehu stojí místopředseda Senátu a vášnivý kuřák Jaroslav Kubera (ODS), který už sepisuje stížnost k Ústavnímu soudu. Ta se však bude týkat pouze ustanovení o alkoholu, například toho, podle něhož má pro hostinské platit zákaz nalít osobám, u kterých se dá předpokládat, že by pak mohly způsobit úraz nebo škodu.

Kubera típne poslední cigaretu

„Na kouření musíme jít jinak, tam musíme přes Evropskou unii, zabít je vlastními zbraněmi – ochranou menšin a tak dále. Na to je dostaneme. Budeme chtít vytápěné kuřárny v každém podniku, žádné vyhánění na mráz,“ uvedl Kubera pro Blesk.cz.

Náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska ArnoštováNáměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová | 

Podle Arnoštové se resort i přes výtky k žádným změnám nechystá. „Je to kompromisní řešení. Teď určitě nechceme připravovat žádnou novelizaci, teď se musíme připravit na květen, kdy zákon nabude účinnosti. Také připravujeme akci Den posledního típnutí, akorát hledáme někoho, kdo to típne,“ dodala s úsměvem.

 

Přála by si prý, aby se tohoto slavnostního aktu v předposlední květnový den zhostil právě Kubera, který při projednávání zákona v Senátu mimo jiné prohlásil, že z náměstkyně dostane infarkt. Ale její nabídku klidně přijme. „Já ji mám rád, klidně pro ni tu cigaretu típnu,“ řekl pro Blesk.cz.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
bizon_pepa ( 21. února 2017 14:26 )

Ty pani moc nerozumim. Jde o absolutni zakaz koureni v restauracich a ona mluvi o kompromisu.

richman ( 20. února 2017 14:49 )

Volič Top 09? = zloděj, podvodník, ochasta, intrikan, zakomplexovanec, ritopich, omezenec, hňup, bezmozek, slaboch, srab, uchyl, nemakačenko, buzerant, pedofil, pacient PL...tedy:zdenekk, informatik, ignotus, socan68, parizanka_michel, karel_klafunda.. udavači a bezcharakterni lůza. Ano, toto jsou voliči Top 09

zindula ( 20. února 2017 13:50 )

Koho zajímá co udělá prolhaný, užvaněný komouš Kubera, kterého i KSČ vyhodila za zlodějny, proto přelezl do mafie ODS, kam se hodí! Tenhle blb je neskutečný primitiv,pokrytec, lhář, zloděj, žvanil a vítač, který zaneřádil Teplice arabáčema. Dobře žvaní, ale dělá opak, krysa ODSácká!

gabreta ( 20. února 2017 13:21 )

Že bys mi ho taky přeblafnul? Netáhlo černý!!!

krutasbimbo ( 20. února 2017 12:38 )

Kubero!!!!kuřák co típne na staří retko si uškodí, zhebnou plíce žalem po nikáči.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa