Krokodýl sežral matku s dítětem: Svědci s plazem marně bojovali

Autor: ital - 
5. 9. 2018
10:10

U Albertova jezera v severozápadní Ugandě napadl krokodýl matku s pětiměsíčním dítětem, když šla nabrat vodu. Oba dva sežral. Incident se odehrál minulý týden.

Jde o situaci, kdy zvířata musí často bojovat o své přírodní zdroje, jako jsou země a voda. A mnoho vesničanů nemá ve svých domovech přístup k tekoucí vodě. „Radíme lidem, aby se vyhýbali oblastem, kde se tito lidožraví krokodýli vyskytují,“ řekl ugandský mluvčí úřadu pro ochranu přírody (UWA), Bashir Hangi. „Krokodýli žijí v oblastech s hojností ryb. Ale s poklesem rybí populace vyplouvají na povrch a útočí na lidi.“

„Obyvatelé se ji snažili zachránit, ale jejich úsilí bylo bezvýsledné. Krokodýlovi se podařilo zmizet pod hladinou i s jejím tělem,“ sdělily noviny The Daily Monitor.

Jiného krokodýla, který za posledních pět let zabil a sežral pět lidí, se podařilo odchytit v sobotu na východním břehu Viktoriina jezera, sdělil další úředník UWA, Peter Ogwang. Plaz vážil 700 kg.

„Útoků těchto zvířat neustále přibývá. Právě teď jsem na stopě krokodýla, který ve vesnici sežral 32 koz,“ dodal Ogwang.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
feketeKarkulka ( 5. září 2018 13:09 )

 No a v sousední vesnici se v tu dobu narodilo dvacet dětí.

baronessa ( 5. září 2018 11:25 )

To je sice pěkné, když dostanou vesničané varování před nebezpečím v jezeře, ale mají jinou možnost načerpat si vodu?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud