Čtvrtek 24. září 2020
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Oblačno, déšť 22°C

Batole (†3) se zatoulalo na safari: Sežral ho leopard!

Tříletého chlapce na safari v Ugandě sežral leopard.  (Autor: Queen Elizabeth National Park )
Autor: lm - 
8. května 2018
06:05

Teprve tříletý chlapeček zahynul při tragickém incidentu na safari v Ugandě. Když dítě vyběhlo z domu za svou chůvou, napadl ho leopard a odtáhl ho do křovin. Chlapečka bohužel našli mrtvého.

K neštěstí došlo v pátek v ugandském Národním parku královny Alžběty. O tříletého Elishu, syna místního správce parku se zrovna starala chůva, která v jednu chvíli vyběhla z domu ven a nevšimla si, že ji chlapec následuje. V nestřeženém okamžiku se pak šelma na bezbranného chlapce vrhla.

"Nebyla si vědoma, že ji dítě následuje. Zaslechla, jak křičí o pomoc, a snažila se zasáhnout, ale už bylo moc pozdě a leopard s ním zmizel v buši. Rozběhlo se pátrání, ale další den jsme našli jen jeho lebku," informoval agenturu AFP místní strážce Bashir Hangi.

Ugandské úřady nyní po leopardovi pátrají, protože existuje obava, že by mohl zaútočit znovu. "Probíhá lov s úmyslem leoparda polapit a odstranit ho z divoké přírody. Když jednou ochutná lidské maso, mohl by mít pokušení zaútočit i na dalšího člověka, teď je nebezpečný," dodal strážce.

Video: Smečka lvů ulovila buvola přímo před vyděšenými turisty

Video Smečka lvů ulovila buvola přímo před vyděšenými turisty - YouTube/Marten Lange

naidka ( 8. května 2018 14:15 )

Chudák leopard. Teď na něj uspořádají hon a zabijí jich hned několik - pro jistotu.

govana ( 8. května 2018 10:22 )

Dobře udělal leopard. Batole nemá co dělat na safari.

karmina ( 8. května 2018 10:05 )

 Jardavozembouch: Souhlasím, chudáci zvířata utlačované po celém světě. Člověk zničil všechnu přírodu. Doufám, že si jednou i příroda kompletně s člověkem poradí.

jardavozembouch ( 8. května 2018 09:26 )

Leoparda je mi lito... Diky tuuuuristum a homosapiens zlikvidoval ten "clovek pry chytry" veskera domovina lvum, slonum, hrochum... Proste kam ten pan "chytry",! tsm vymre vse a 100000 let trava neroste...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud