Další smrt v rodině slavného lva Cecila. Zemřel i jeho potomek kvůli trofeji?

Autor: pet, ČTK - 
21. července 2017
11:20

Potomka afrického lva Cecila, zabitého při safari kvůli trofeji, zřejmě potkal stejný osud. Šestiletý Xanda, označený monitorovacím čipem stejně jako jeho otec, byl před pár dny zabit mimo národní park Hwange na severu Zimbabwe. Informují o tom zahraniční média.

Cecilova smrt před dvěma lety vyvolala ostrou kritiku. Americký zubař Walter Palmer při safari, za nějž zaplatil v přepočtu přes milion korun, lva střelil lukem a šípem. Zvíře nezemřelo hned a až asi po 40 hodinách bylo zastřeleno. Palmerovým cílem bylo získat trofej – lví hlavu. Zimbabwe přes veškerou kritiku Palmera nestíhalo a soud zprostil viny i profesionálního průvodce, který safari vedl.

Třináctiletý Cecil měl stejně jako Xanda elektronický obojek, který k výzkumu lvů v Zimbabwe používají odborníci Oxfordské univerzity.

Podle dopisovatele BBC byl Xanda z hlediska lovců dostatečně starý na to, aby poskytl trofej, kvůli níž jsou lovecké výpravy pořádány. Lovci, z nichž mnozí jsou z USA, Británie a Jihoafrické republiky, za safari platí tisíce dolarů, z nichž se financuje kromě jiného také ostraha národního parku.

Kdo zabil Xandu, zatím není jasné. Jeho obojek už přinesl správě parku jeden z profesionálních lovců.

VIDEO: Do Brna přicestoval konžský lev Lolek 

Video  Do Brna přicestoval král zvířat Lolek.  - Zoo Brno

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud