Experti stran na školství: Kdo měl dvojku z chování a kdo pětku z ruštiny?

Autor: zst - 
8. 10. 2017
12:00

Pátý díl Blesk Volebního souboje 2017 měl název „K tabuli!“ a detailně se věnoval problematice školství. Řeč tak byla o platech ve školství, inkluzi nebo třeba náboženství ve školách. Politici simulovaně hlasovali například o tom, zda by dětem přidali dvě hodiny tělocviku navíc, nebo jestli by se měl sport osamostatnit z ministerstva školství.

Do Volebního souboje Blesku 2017 přišli zástupci šesti stran a hnutí, které uspěly v průzkumu agentury Phoenix Research pro Blesk. Podrobnosti o něm najdete ZDE.

Konečné výsledky voleb v ČR

Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00 %
Účast: 60.84 %
29.64 %
ANO
11.32 %
ODS
10.79 %
Piráti
10.64 %
SPD
7.76 %
KSČM
7.27 %
ČSSD

KDU-ČSL vyslala do debaty předsedu svých poslanců Jiřího Miholu, který vede kandidátku v Jihomoravském kraji. Jiří Mihola je vystudovaný učitel dějepisu a zeměpisu a živil se také jako průvodce v cestovním ruchu. Plusové body posbíral u voličů třeba i tím, že jim přidal den volna – byl totiž iniciátorem nápadu prosadit Velký pátek jako svátek, což se povedlo.

Bývalá ministryně školství Kateřina Valachová je dvojkou středočeské kandidátky ČSSD a v posledních týdnech si v rámci předvolební kampaně vyzkoušela virtuální realitu nebo poprvé také třeba jízdu na kanoi. Sebekriticky na sociální síti přiznala, že nemá dobrou kondičku. V debatě obhajovala inkluzi i kariérní řád, proti ní se ale postavili z velké části i koaliční partneři.

Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák vede tamní kandidátku hnutí ANO a je neodmyslitelně spjat s ostravskou technickou univerzitou. Do hnutí Andreje Babiše vstoupil až letos. Kromě manželky má doma také tříletého psa Oswalda. Vondrák neměl ve škole rád ruštinu a to byl pravděpodobně předmět, ze kterého dostal první pětku.

Komunisté poslali do debaty jedničku pražské kandidátky Martu Semelovou. Političku, která proslula zpochybněním nátlaku na Miladu Horákovou i okupace v roce 1968. Dříve pracovala jako učitelka matematiky a tělocviku. Kritiku svých dětí si prý vyslechla vždy ve sborovně, protože sama v té době učila.

Expertem na školství je v řadách ODS Václav Klaus mladší. Bývalý ředitel soukromého gymnázia je třetí na kandidátce strany v Praze. Vede šachový klub a aktivně se věnuje cyklistice. Proslul tvrdými výroky proti inkluzi, ačkoliv sám handicapované děti vzdělával. Inkluze je podle něj nesmysl a stačí obyčejná lidská slušnost.

Předseda hnutí Starostové a nezávislí Petr Gazdík vede kandidátku ve Zlínském kraji. Dříve pracoval jako učitel na základní škole, navlékl ale i uniformu hradní stráže. V souvislosti s problematikou náboženství ve školách podle svých slov poslal ombudsmanku Annu Šabatovou na arabskou pláž v bikinách.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
repelos ( 8. října 2017 13:09 )

. Tyto nesmysly jsou placeny z daní , tedy z prostředků nás všech. – z ajistí zrušení inklu z e ve školství – zajistí, zavedení referenda k zásadním otázkám (včetně vystoupení z EU) , – okamžitě zabezpečí změnu názvu našeho hlavního letiště na původní název, eventuelně na „ Letiště Praha “ – zajistí, že do funkce ministra obrany, ustanoví odborníka s vysokoškolským v ojenským vzděláním (Kvalifikací nesmí být „Modrá knížka“, nebo jakési komické vzdělání, které s armádou vůbec nesouvisí .) – prosadí zrušení senátu a počet poslanců upraví na počet 99 osob – zajistí, aby ve všech důležitých státních funkcích pracovali nejen odborníci, ale také „dospělí“ lidé s potřebnými životními zkušenostmi (Není možné, aby veřejně pouštěli své moudra do světa polovzdělaní vysokoškoláci, nebo zcela vzdělaní, ale v post pubertálním věku. A takovými se to zde jenom hemží – a proto jsme tam, kde jsme.... ) – z ákonem zajistí zavedení Etického kodexu politika , při jehož porušení danému politikovi okamžitě, bez jakýchkoliv dalších procedur, končí mandát, končí ve své funkci – z ajistí možnost odvolání kterého koliv politika v průběhu jeho mandátu – z ajistí ukončení financování politických stran ze státního rozpočtu – z ajistí zrušení imunity – z ajistí zavedení zákazu kumulace – souběhu funkcí 3 – z avede pořádek v just ici (na soudech a státních zastupitelstvích) – realizuje zrušení církevních restitucí (Po zrušení ihned upraví vztah církví ke státu obecně. Podle průzkumu z r. 2011 je v ČR jen 20,6% věřících. Pokud kdokoliv potřeb uje i v jedenadvacátém století ke svému životu církev, tak proč ne. Ale za vlastní. Dotace této bohulibé činnosti by měl i v rukou jen a jen věřící .) TAKŽE, V ŽÁDNÝCH PŘÍŠTÍCH VOLBÁCH NEVOLME STRANU, KTERÁ SE 25 LET VE VLÁDÁCH PODÍLELA NA DEVASTACI NAŠÍ VLASTI! ODS, ČSSD, KDU - ČSL, TOP O9 Chceme - li konečně pozitivní z

repelos ( 8. října 2017 13:07 )

1 TOTO si mezi sebou rozesílá 3 miliony důchodců, kteří by v ČR mohli rozhodnout volby! Budete zírat Jsme troubové, že si necháme líbit to, co se tady děje, „jsou nás 3 miliony důchodců, kteří by mohli rozhodnout volby“. Proč to nezkusit? V každých příštích volbách volme stranu, která slíbí, že: – bude odpovědně postupovat v řešení imigračního procesu (nulová tolerance) ne kam vítr tam plášť, a brát vážně názory občanů – okamžitě „rekonstruuje“ Českou televizi (buďto zrušením našich poplatků a výměnou 80% pracovníků, pokud je to neprůchodné, pak zruší ČT zcela.) Jsou televize, které i bez dotací 7 miliard ročně umí pracovat nezávisle – okamžitě začne řešit a urychleně dořeší otázku cikánů v naši zemi (nic nemožného – jen zabezpečí, že se k cikánům začne stát chovat tak, jako k ostatním občanům , t ečka) – okamžitě zruší bez náhrady všechny „ neziskové o rganizace “ v naši zemi, stát získá okamžitě desítky miliard .... 2 – okamžitě sloučí z dravotní pojišťovny (před r. 89 nás bylo o třetinu více a stačila 1. Dnes je jich 7 a v nich se flákají stovky lidí) – okamžitě zabezpečí provoz max. 10 vysokých škol. (Je nás 10 mil ionů , což je ve světě větší město, a živí se zde 98 vysokých škol a v nich se „potí tisíce nepostradatelných pedagogů“. Při tom se kvalita našeho vysokého školství řadí na 23. místo ve světě! ) – zkvalitn í výuku na vysokých školách, zrušit nesmys lné studijní obory jako např. Genderová studia apod. , zajistit, aby diplomové práce byly smysluplné a přínosné pro společnost a ne ja ko např. Genderové aspekty gay pornografie nebo Genderová analýza filmu Sněhurka a lovec ( na další perly s e můžete podívat zde: http://www.white - media.info/akademicke_bahno. html ) . Tyto nesmysly jsou placeny z daní , tedy z prostředků nás všech. – z ajistí zrušení inklu z e ve školství – zajistí, zavedení referenda k zásadním otázkám (v

Zobrazit celou diskusi
Další videa