Pátek 22. září 2023
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Oblačno, déšť 19°C

Debata o zdraví: Kdo přiznal jointa, kdo protekci a kdo telefonát před smrtí?

Autor: zst - 
17. září 2017
05:01

Řadu osobních informací na sebe prozradili politici ve Volebním souboji 2017, který Blesk uspořádal na téma zdravotnictví. Pozvánku dostalo šest kandidátů, kteří se pozastavili i nad protikuřáckým zákonem, výhodami pro vzorné pacienty nebo nadstandardy v lékařské péči. 

Do Volebního souboje Blesku 2017 přišli zástupci šesti stran a hnutí, které uspěly v průzkumu agentury Phoenix Research pro Blesk. Podrobnosti o něm najdete ZDE.

TOP 09 vyslala do souboje lídra kandidátky Pardubického kraje, poslance, lékaře – Jiřího Skalického – zastánce léčebného konopí a také milovníka dostihových koní a závodní střelby. Skalický přiznal, že jako mladý zkoušel marihuanu i kouřit, ruku by ve Sněmovně zvedl pro znovuzavedení nadstandardů.

Jen dvě ženy se probojovaly do první desítky kandidátky sociální demokracie v Praze. Jednou z nich je advokátka a také náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová (ČSSD), která byla o prázdninách s hygienou na šťáře na dětských táborech. Arnoštová obhajovala protikuřácký zákon, který vznikl její zásluhou a tvrdí, že čeští lékaři berou v průměru až 70 tisíc měsíčně. Tvrdí, že v čekárně u doktora sama s dcerou čeká poctivě.

Nejmladším účastníkem dnešní debaty je někdejší zpěvák, skladatel a klavírista, teď ale především právník a pravá ruka Andreje Babiše v oblasti zdravotnictví – Adam Vojtěch z hnutí ANO. Stejně jako Arnoštová je i Vojtěch zároveň vládou jmenovaným členem správní rady VZP. Vojtěch by odměňoval poctivé pacienty, kvalitní nemocnice i doktory.

Z druhého místa kandidátky v Královéhradeckém kraji kandiduje Soňa Marková z KSČM. Vychovala dvě děti a v minulosti se lidem omluvila za všechna příkoří, která byla spáchána ve jménu komunistické myšlenky. Prosazuje jednu zdravotní pojišťovnu a odmítá vpustit do zdravotnictví nadstandardy. Řekla na sebe i to, že záchranku volala naposledy matce, která ale zemřela.

ODS vyslala do debaty lékaře a bývalého pražského primátora Bohuslava Svobodu. A nejde jen o politika, vede také gynekologicko-porodnickou ambulanci a poslední potomek se mu narodil v jeho 69 letech. Jako jediný se postavil za zrušení protikuřáckého zákona, oficiálně by zveřejnil kvalitu jednotlivých nemocnic. Na otázku, kde by nenechal rodit svoji ženu, odmítl s odkazem na etiku odpovědět.

Lékařem je i zástupce KDU-ČSL Vít Ulrych, specializací onkolog, a rád chodí fandit hokejovému Dynamu Pardubice. Ulrych označil nízké platy za jeden z největších problémů českého zdravotnictví, přiznal zároveň, že jejich zvyšování ale lidovci ve volebním programu nemají. Ulrych se přiznal k tomu, že sám ve zdravotnictví využil protekce.

Video  Politici pro Blesk: Kde ještě zakázat kouření? A za co (ne)platit u lékaře?  - Blesk Zprávy
Video se připravuje ...

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
draco17 ( 17. září 2017 11:34 )

vyházet všechnu tuhle sebranku,tzn.všechny strany a všechny tyhle kreatury!!..jinak se naše republika nikam nehne!!!...jde jim jen o koryta a i kdyby tam byli nový ksichty...pořád budou dělat to co po nich jejich guru bude chtít....bez ohledu na stranu!!!

moiaza ( 17. září 2017 08:07 )

Tak to by byla otázka. Samozřejmě by všichni lhali! Ani jeden jediný by nepřiznal, že mu ve skutečností jde jen o peníze a imunitu. Kuřáky bych dusil na každém kroku! V životě jsem nevyzkoušel žádnou drogu a na ničem nejsem závisly. Všechny ty, co s drogami mají, nebo měli něco společného, bych zásadně nevolil.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa