Drahoš oznámil televizi pro druhý duel se Zemanem. Prezident už ladí taktiku

Autor: ČTK,kal - 
19. 1. 2018
07:35

Prezidentští kandidáti Jiří Drahoš a Miloš Zeman se v předvolebních debatách utkají v České televizi a na Primě. Potvrzení účasti v televizi Prima Drahoš oznámil na svém Twitteru, naopak vyloučil, že by se objevil na Nově. V ČT bude debatu místo Václava Moravce moderovat Světlana Witowská, na Primě Karel Voříšek, Nova odvysílá jen rozhovor se Zemanem. Oba kandidáti se na předvolební diskusní střet před volbami chystají, Zeman si připravuje taktiku a studuje materiály.

Drahoš se Zemanem se neshodou na počtu duelů. Zeman přislíbil účast čtyřem televizím, změnil tak svůj původní záměr debat se vůbec neúčastnit a přehodnotil i stanovisko, že více než dva duely by byly nudné. Drahoš trvá na dvou debatách. Už dříve potvrdil, že přijal nabídku veřejnoprávní České televize.

„Druhým médiem bude televize Prima, a to 23. ledna,“ dodal ve čtvrtek, i když původně nechával volbu na Zemanovi. V Plzni potvrdil, že se nezúčastní nedělní debaty v TV Nova, bude v Brně a Ostravě. Setkání Drahoše s veřejností sledovalo v Plzni asi 500 lidí, zhruba stejný počet zájemců se do sálu nevešel.

Komerční televize Prima pořad odvysílá pod názvem Česko hledá prezidenta v úterý od 20:15 v přímém přenosu ze scény pražského Hudebního divadla Karlín, sdělil za televizi Adam Halmoši. Poznamenal, že každý z kandidátů bude mít v hledišti k dispozici pro své příznivce 400 míst.

Video Jsem stále plný sil, řekl Zeman. A přijal výzvu od Drahoše. - Lukáš Červený

Česká televize bude pořad vysílat ve čtvrtek 25. ledna ve 20 hodin ze studia z Kavčích hor přímým přenosem na ČT1 i ČT24. Moderátorkou podle mluvčí televize Karolíny Blinkové bude Witowská. Nabídku moderovat debatu tradičně dostal Václav Moravec, účast ale odmítl.

„Generálního ředitele ČT jsem už v neděli informoval, že debatu moderovat nebudu,“ uvedl už dříve. Podle médií mu vadilo údajně třeba to, že se jeho jméno neobjevilo v dopise, kterým televize zvala oba kandidáty do debaty. Navíc by se prý mohl stát jakýmsi hromosvodem, po němž se bude zejména ze strany prezidenta Zemana snášet kritika na ČT.

Video Drahoš: V souboji se Zemanem čekám útoky. „Bude to ještě horší…“ - Zuzana Štíchová, Aleš Brunclík

„Světlana je zkušená moderátorka, která dlouhodobě odvádí výborné výkony v rozhovorech s vrcholnými politiky,“ uvedl o Witowské na Twitteru České televize ředitel zpravodajství a sportu ČT Zdeněk Šámal. Witowská pracuje v médiích od 90. let, kromě České televize působila také třeba v televizi Prima nebo v ČTK. S politiky nyní dělá rozhovory v pořadu Interview ČT24.

Video Witowská už grilovala Babiše. A takhle v televizi začínala. - Zdroj: Newsroom ČT 24, Česká televize

Nova sdělila, že Zeman debatu v jejich televizi přijal, na odpověď Drahoše televize čeká. „Pokud se Jiří Drahoš rozhodne debaty nezúčastnit, TV Nova odvysílá hodinový rozhovor s prezidentem Milošem Zemanem, který bude moderovat Rey Koranteng,“ uvedla mluvčí Novy Jana Ondrejechová. Předvolební pořad chystá na pondělí také TV Barrandov, ale i zřejmě i tady bude Zeman sám.

Oba prezidentští kandidáti se na střet v duelech pečlivě chystají. Drahoš řekl, že čeká, že v debatách přijdou i podpásové údery. Zeman si podle svého mluvčího Jiřího Ovčáčka v Lánech „pečlivě studuje podkladové materiály“, které mu k duelům připravili spolupracovníci. „A především a hlavně promýšlí taktiku pro debaty s Jiřím Drahošem,“ dodal mluvčí.

Video Jak šel čas s Milošem Zemanem u korunovačních klenotů. - Blesk TV
1080p 720p 360p

Drahoš se připravuje se svým týmem. „Nebojím se jeho rétoriky. Kdy kdo slyšel naposledy Miloše Zemana debatovat. Poslední debata byla s Karlem Schwarzenbergem, podle mého,“ řekl Drahoš v Plzni. K diskusím se současným prezidentem bude mít nastudované ekonomické a další analýzy. Drahošův přípravný tým tvoří tři lidé. To stačí, uvedl. Příprava bude rozdělena po půldnech, jichž bude několik. „Těším se na to, člověk nikdy není dost chytrý,“ dodal.

Video Drahoš se střetne ve volbách se Zemanem. K čemu vyzval svého soupeře? - Zuzana Štíchová, Aleš Bruclík

Drahoš uvedl, že Zeman v minulosti bezpočtukrát řekl, že něco bude takhle a vzápětí slovo porušil. „Čili nemluvil pravdu, tak toho samozřejmě využiji, tu analýzu mám a budu ji připraven použít,“ řekl. Jako příklad uvedl, že v roce 2013 říkal, že chce euro a že v roce 2017 nejpozději ho Česká republika bude mít. „To není negativní kampaň, to je konstatování,“ uvedl. Domnívá se také, že má k lidem „daleko blíž“ než Zeman.

Druhé kolo Volby prezidenta 2018 - Vše, co potřebujete vědět >>>

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Autorské komentáře k volbám prezidenta ČR čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
-FBI- ( 10. února 2018 09:50 )

Drahoši pedofile jdi se oběsit NULO trapná, hňupe, křiváku, hulibrku, zdechni!

jen-pro-mne ( 24. ledna 2018 19:33 )

větší debil než debil Drboš je jen zlodějka Mirokradka Nácková z tradičně zlodějské mafie ODĚS

jen-pro-mne ( 24. ledna 2018 19:30 )

prdofilní seniorál Jurajefyč Drboš je nastrčený kašpar tradičně zlodějských mafií

socan68 ( 21. ledna 2018 15:38 )

Veškerá demokratická veřejnost bude samozřejmě volit Drahoše. Komunisté, extremisté, neonacisté, rasisté a samozřejmě i malá část slušných, ale naivních lidí, budou volit zlo a mstivost, čili Zemana. Většina z nás věří, že zvítězí demokraté a že extremisté a milovníci starých pořádků utřou hubu. Všichni mladí od 18 let přijďte k volbám, tím zajistíte vítězství demokracie a porážku představitele extremistů a starých komunistických pořádků Zemana.

opencard ( 21. ledna 2018 09:30 )

Co je DOLOŽENO a znamo o Drahošovi : Lže celý život Nemel nikdy vlastní nazor Škodolibá povaha Sebestředny Starý Po nekolika mrtvicích Pedofil STB konfident Zloděj patentů Bez vůle Zaprodává ČR Eurohujer Falešný Řitoliz EU Nastrčená figurka Havloid Panák Bez vlastniho názoru Želé Bez slovní zasoby Nejoblíbenější slovo NEVIM Tupej Opovrhuje lidem Cítí se být elitou Má DEBILNÍ ženu Zákeřný Omezený Řitoliz EU Milovník muslimů Vítač černého odpadu Zlomyslný Husák č. 2 Nevolitelny člověk..!VIDLÁK A BURAN

Zobrazit celou diskusi
Další videa