Starosta knížecích Čimelic: U mě Zeman viset nebude

V sobotu ve dvě hodiny odpoledne byla čimelická hospoda Na Hvížďalce téměř prázdná. I když bylo Schwarzenbergovo panství jasně pro knížete, sčítání hlasů sledovali jen ti nejvěrnější.
Zájem o volbu předčila místní událost číslo 1 – rybářský ples. „Dvakrát sem nepůjdou. Ženský se chystají a chlapy samotné nepustí. Musí být fit na ples. Večer to pak zapijou, ať už to dopadne jakkoliv,“ vysvětlil hostinský Karel Pavelec. V 16 hodin je jasné, že se v místním sále bude pít spíš na žal.
„Myslel jsem, že to Pražáci doženou. Ale je to v pr… Zeman umí dobře lhát, a to je výsledek,“ komentoval výsledky Václav Vlček (76) z Čimelic. „U mě v kanceláři viset nebude,“ rozhodně prohlásil o Zemanovi starosta Čimelic Vladimír Pánek.
www.sousednahrad.cz