Sex za stovku, nevěsta za 3 tisíce. Mladé dívky unesli otročit do Číny

Vzpomínková akce na Korejky, které zemřely jako sexuální otrokyně. Motýl je symbolem obětí sexuálního otroctví.
Autor: ČTK, Darina Jíchová - 
21. 5. 2019
21:31

Desítky tisíc žen a dívek ze Severní Koreje byly prodány do sexuálního otroctví v Číně, kde se stávají oběťmi systematického znásilňování, prostituce či vynucených sňatků. Vyplývá to ze zveřejněné zprávy nevládní organizace na ochranu lidských práv Korea Future Initiative (KFI). Ta se zabývá pomocí zejména ženám, dětem a příslušníkům menšin z KLDR.

Zpráva, na níž upozornil server Independent, tvrdí, že odborníci objevili v Číně komplexní kriminální síť. Čínské kriminální podsvětí si tak ročně přijde odhadem na 2,4 miliardy korun z prodeje Severokorejek.

„Oběti jsou nuceny se prostituovat za pouhých 100 korun, jsou prodány jako manželky za 3300 korun nebo se stanou oběťmi kybersexuálního zneužívání, jež sleduje globální on-line publikum,“ uvádí jedna z autorek zprávy.

Obětí sexuálního otroctví je až 200 tisíc žen

Dívky a ženy ve věku od 12 do 29 se stávají oběťmi zneužívání přímo v Číně nebo jsou uneseny ze Severní Koreje, píše se ve zprávě. Mnohé z nich byly prodány více než jedenkrát a donuceny alespoň k jedné z forem sexuálního otroctví během prvního roku po opuštění své rodné země, pokud by se nepodvolily, za trest zůstávaly až několik dní bez jídla. Většina z nich je nucena k prostituci na okraji velkých čínských měst, jako manželky se prodávají hlavně v čínských zemědělských oblastech.

Zpráva vychází z výpovědí více než 45 přeživších obětí sexuálního zneužívání a dalších svědků, mimo jiné záchranářů. Čínské ministerstvo zahraničí se k situaci zatím nevyjádřilo. Není znám přesný počet Severokorejek, které byly prodány do Číny, organizace KFI mluví o více než 200 tisíci žen a dívek. K podobným závěrům jako KFI dospěla loni v listopadu také organizace Human Rigts Watch.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa