Sobota 16. října 2021
Svátek slaví Havel, zítra Hedvika
Oblačno, déšť 13°C

Youtuberský pár Dan a Nikki dvakrát pod kritikou: Kontroverzně se vzdali adopce a utratili svého psa

Autor: ran - 
20. května 2021
19:52

Nikki a Dan jsou manželský pár a youtuberské hvězdy, které mají sta tisíce fanoušků na sociálních sítích. Teď ale od spousty lidí dostali dvakrát pořádný kartáč. Poprvé proto, že nechali utratit svého mazlíka, podruhé proto, když lidé zjistili, že v roce 2018 manželé natočili video, v němž odvolali adopci dítěte – bývali by se totiž museli zavázat k tomu, že jeho první rok nebudou sdílet na internetu! 

Youtubeři Nikki (33) a Dan Phillippiovi (34) vzedmuli vlnu kritiky a veřejného odsouzení poté, co na svých sledovaných sociálních sítích informovali o tom, že provedli eutanazii na pejskovi, který s nimi žil pod jednou střechou deset let. Důvod byl prostý, jejich bulteriér Bowser se prý začal projevovat agresivně vůči jejich druhému psíkovi, ale hlavně vůči jejich malému dítěti, kterého měl dokonce pokousat.

Logan (1) utrpěl menší šrám, když se snažil psovi vzít z misky žrádlo. „Nebylo to nic velkého, ale stopu po tom, jak se po něm ohnal, má pořád,“ řekla Nikki. V na první pohled emotivním videu, kde o novince ze svého rodinného života informují, žena říká, že „je to jejich nejsmutnější den v životě.“

Eutanazie domácího mazlíčka

Loučili se s ním skoro jako se členem rodiny. „Jsem vděčná za všechen ten čas s tebou. Byl jsi poník, žralok, medvídek, myš, dinosaurus a Danův nejlepší přítel v jednom. Často jsi mě rozesmál, často rozplakal, ničil jsi nám majetek, ale také jsi ho bedlivě hlídal. I mě jsi bedlivě hlídal,“ napsala Nikky. 

Eutanazii prý ale dobře promysleli a rozhodli se, že to bude pro všechny nejlepší a především nejbezpečnější, vzhledem k možné budoucí agresivitě domácího zvířete.

Lidé se na ně za to sesypali. Na sítích je nazývají „hnusnými lidmi“ nebo rovnou psychopaty. Někteří kritici jim nemohou zapomenout hlavně deklarovaný důvod eutanazie a to, že nenašli možnost, jak pejska převychovat. Navíc nedlouho před utracením manželé sdíleli snímky, na nichž jsou Logan a Bowser jen kousek od sebe. 

„Fotíte se s ním všichni takhle pohromadě a pak ho prostě odpravíte? To jako má být ok? A zabijete ho, místo abyste hledali někoho, kdo by ho vám ho pomohl vycvičit! Tyhlencti by doma neměli mít ani pokojovou rostlinu!“ psali lidé.

Odmítnutý chlapeček z Thajska

Ještě větší poprask se na jejich účet následně strhl kvůli videu z roku 2018. Tehdy odvolali adopci chlapečka z Thajska, protože nechtěli dodržet thajskými zákony danou podmínku, která stanovuje, že do konce prvního roku života dítěte ho rodiče nesmějí ukazovat na internetu – ani na videu, ani na fotkách, nikde.     

Zkoušeli proto přes agenturu žádat thajské úřady o výjimku s odůvodněním, že „celý jejich život probíhá na sítích“, ale Thajsko bylo neoblomné a výjimku Danovi a Nikki neposkytlo. Tak si manželé vzali chvilku na rozmyšlenou. „Dan říkal, že bychom to třeba na rok zvládli, ale vyspali jsme se na to,“ uvedla Nikki s tím, že se za své rozhodnutí i modlili.

„No to snad ne! Vážně řekla ‚budeme se za to modlit‘? Jako by jim Bůh mohl naznačit, aby neposkytli dítěti domov, pokud ho nebudou moct zneužívat kvůli kliknutím a zhlédnutím!!“ zněl podle webu deníku Daily Mail jeden z diváckých komentářů.

„Cože? A těmhletěm ještě někdo dává lajky a sleduje je?“ psal další člověk rozhořčeně na Twitteru. „Stejně by to byli rodiče k ničemu,“ shrnul lakonicky svůj názor i za ostatní pobouřené jiný uživatel.

Narodil se jim vlastní

Nedlouho po zrušení adopce thajského chlapečka se páru narodil vlastní kluk, kterého nyní spolu vychovávají.

Po smršti kritiky ale Nikky a Dan mnoho svých kanálů a snímků z internetu určených k veřejnému prohlížení odstranili a trochu se stáhli do ústraní. Své četné youtubové příspěvky, které jim přinesly přes více než milion sledujících, nicméně na oblíbené video platformě ponechali, a každý si tak na jejich tvorbu může udělat názor sám.  

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa