Sobota 12. června 2021
Svátek slaví Antonie, zítra Antonín
Oblačno, bouřka 25°C

Při focení na pláži se za těhotnou maminkou do moře zřítil bombardér z druhé světové!

Autor: rc - 
12. května 2021
16:15

Romantické snímky s těhotenským bříškem toužila mít Kristan Othersenová. Nastávající maminka se proto rozhodla, že se nechá zvěčnit na pláži Cocoa Beach na Floridě. Těhotenské focení se ale během chvíle změnilo v drama. Zatímco dvaadvacetiletá žena pózovala, na obzoru se objevilo letadlo, které střemhlav klesalo níž a níž, až torpédový bombardér z druhé světové války skončil v moři!

Pouhých deset týdnů zbývá do porodu Kristan Othersenové z Floridy. Dvaadvacetiletá nastávající maminka se proto dohodla se svou mámou Amber, aby ji vyfotila s bříškem. Se svým přítelem Kylem Johnsonem (23), mladšími sestrami Madde (13) a Miyou (14), otcem Brianem a svou mámou vyrazila na pláž.

V romantických růžových šatech si stoupla na okraj pláže a pózovala před fotoaparátem, když náhle její sestra ukázala k nebi. „Začala jsem fotit, když letadlo začalo klesat dolů. Všude byli lidi,“ uvedla Amber pro britský deník Daily Mail s tím, že se bála, aby letadlo nespadlo na nějakého člověka. „Naštěstí nikoho nezasáhl. Podařilo se mu všem vyhnout, protože návštěvníci pláže se ani nehnuli,“ dodala. Nicméně jakmile torpédový bombardér z druhé světové války dosedl na hladinu moře, zavládl chaos. Všichni se obávali o život pilota, který se dlouhou chvíli neukázal. „Trvalo to několik minut, než se objevil,“ popsala Amber dramatický okamžit s tím, že několik svědků se mu vydalo na pomoc. Jako zázrakem se mu nic nestalo.

„Pilot byl v pořádku, ale letadlo zůstalo ve vodě, dokud ho o několik dní později nevytáhli jeřábem,“ uzavřela. Fotografie z pláže šokovaly celý svět. Na jedné z nich je vidět  výraz Kristan, která se v šoku dívá na bombardér. Stroj TBM Avenger byl součástí přehlídky válečných letadel. Podle prohlášení Cocoa Beach Air Show měl bombardér během přehlídky problémy. „Pilot dokázal s letadlem přistát u břehu. Záchranný personál byl okamžitě na místě a pilot byl v pořádku,“ uvedli v prohlášení pořadatelé.

VIDEO: Podstatné úkony první pomoci  

hubaucpanakoblihou ( 12. května 2021 17:48 )

Nezřítil se, ale přistál na vodě, protože mu zhasl motor a nemohl doletět dál.

kecamaprotiviru ( 12. května 2021 17:28 )

Řítil se střemhlav...
Které kopyto to psalo?

Zobrazit celou diskusi
Další videa