Středa 14. duben 2021
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Oblačno, déšť se sněhem 6°C

Ovčák Milda dostal jméno po štědrém dárci. Teď čeká v útulku na nový domov

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
23. března 2021
06:15

Milda (asi 8) je kříženec německého ovčáka, kterého odchytila městská policie, když se potuloval po Litoměřicích. Skončil v Psím domově v Řepnici, kde dohledali jeho původního majitele. Jenže ten už ho zpátky nechtěl.

Milda se do útulku dostal ve velmi zuboženém stavu. „Jeho majitele jsme našli, psa si ale od nás odmítl převzít,“ řekla provozovatelka útulku Miluše Maskulanisová s tím, že s původním majitelem bude proto vedeno správní řízení.

Milda je hezký a milý německý ovčák, který by si zasloužil dobrý domov Milda je hezký a milý německý ovčák, který by si zasloužil dobrý domov | Jana Ulrichová

Deset tisíc korun

Milda stejně jako většina odchycených zvířat dostal své jméno až v útulku. V té době přispěli Psímu domovu v Řepnici dárci, a to částkou 10 000 korun z dědictví po zemřelém.

„Chtěli za to jediné, abychom jednoho ze svých svěřenců pojmenovali po muži, po němž peníze zdědili,“ vysvětlila neobvyklé jméno ovčáka spolumajitelka útulku Jana Kymrová.

Milda se dostal do útulku velmi zanedbaný, teď už je ale v dobré kondici Milda se dostal do útulku velmi zanedbaný, teď už je ale v dobré kondici | Jana Ulrichová

Léčili kůži

V útulku, kde pobývá už měsíc, měli s Mildou hodně práce. Byl vyhublý a měl zanedbané, neléčené onemocnění kůže demodex. „Měl rozpraskané nohy, hnisavé rány po těle, svědilo ho to, rozškrábal si kůži do krve. Dalo nám hodně práce dostat ho z toho,“ řekla Miluše Maskulanisová.

Chuť do života

Teď už se Mildovi daří dobře. I když je to už starší pes, má obrovskou chuť do života, chutná mu, přibral už 4,5 kilogramu. „Zlepšila se mu už i srst, je z něj hezké zvíře,“ dodala Maskulanisová.

Milda se dostal do útulku velmi zanedbaný, teď už je ale v dobré kondici Milda se dostal do útulku velmi zanedbaný, teď už je ale v dobré kondici | Jana Ulrichová

Bude k adopci?

Budoucnost Mildy ještě není definitivně dořešena, v útulku čekají na výsledek správního řízení. Protože se ho ale majitel vzdal, předpokládají, že bude už brzy uvolněn k adopci.

Milda je vděčný za každé pohlazení Milda je vděčný za každé pohlazení | Jana Ulrichová

Rezervace je možná

Milda by se nejvíc hodil k rodinnému domu, není zvyklý žít v bytě. Podle provozovatelek útulku je to velmi pohodový pes a vynikající společník. Zájemci o něj se už mohou předběžně hlásit buď telefonicky na čísle  602 893 442 nebo písemně na e-mail marek.maskulanis@seznam.cz.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa