Středa 14. duben 2021
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Oblačno, déšť se sněhem 6°C

Pes živořil mezi odpadky. Po zásahu Blesk tlapek padají pokuty. Proč chlupáče úřady neodeberou?

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
17. března 2021
06:15

Šokující video psa zavaleného harampádím u domu v Novém Jičíně natočili lidé z okolí. Roční kříženec se mezi starými krámy a odpadky přehraboval a neměl prostor k pohybu. Blesk tlapky na případ upozornily úřady a podaly podnět krajské veterinární správě. Věci se pak rychle daly do pohybu.

Inspektoři krajské veterinární správy vyrazili na základě podnětu reportérek k domu v Žižkově ulici opakovaně, jednou i za asistence městské policie. Zjistili přitom, že majitel domu není majitelem psa, jeho známá si ho k němu údajně jen odložila. „To je pes, o kterého já se starám, majitelka ho vyhodila,“ prohlásil muž, když jej oslovili zvířecí záchranáři.

Pes žil uprostřed odpadků, které muž hromadí u svého domu už řadu let Pes žil uprostřed odpadků, které muž hromadí u svého domu už řadu let | čtenář

Hlídá ho známé

Podle veterinárních inspektorů byl pes v dobrém zdravotním i výživovém stavu. Podstatně horší už to bylo s podmínkami, ve kterých žil. „Dotyčný, který není majitelem psa, uvedl, že psa občas hlídá své známé, aby pes v její nepřítomnosti „nezůstával sám v bytě“.  Podmínky v místě rozhodně nejsou vhodné k chovu psa,“ potvrdil zástupce mluvčího Státní veterinární správy Petr Majer.

Muže čeká správní řízení za porušení zákona na ochranu zvířat Muže čeká správní řízení za porušení zákona na ochranu zvířat | čtenář

Mezi odpadky ne

Veterinární inspektoři proto muži na místě nařídili, aby psa už v takto nevhodných podmínkách nehlídal. Ten si ale vůbec nepřipouští, že dělá něco špatně. „Stejně nic nevyřešíte, akorát naděláte peklo, to je všechno,“ prohlásil.

Neměl čip

Pes se pak vrátil zpět do bytu k majitelce, kde ho veterináři hned následující den opět zkontrolovali. Zjistili, že je sice očkovaný proti vzteklině, tak jak ukládá zákon, nemá ale čip. Chovatelce za to vyměří pokutu. Potrestán bude i dočasný opatrovatel psa, se kterým město už léta bojuje kvůli hromadění odpadků. Čeká ho správní řízení kvůli porušení zákona na ochranu zvířat proti týrání, konkrétně kvůli chovu v nevhodných podmínkách.

Pes se v odpadcích přehraboval Pes se v odpadcích přehraboval | čtenář

Odebrán nebyl

K odebrání psa a jeho umístění do útulku, o což usilovali lidé z okolí spolu se zvířecími záchranáři, ale nedošlo, protože z pohledu veterinářů nebylo zvíře zanedbané ani špatně živené. Nebyl proto důvod jej majitelce odebrat.

vera51 ( 17. března 2021 09:53 )

Ten clovek je evidentne nemocny, sbira vse na co prijde.Tomu se musi pomoc,sam to nezvladne.

uschi ( 17. března 2021 08:26 )

Nechápu proč se vždycky zaměříte na takové lidi.Ano, ten pán evidentně není v pořádku, hromadí si doma odpadky, ale ten pes není týraný, je to z fotek vidět, je dobře živený, lidí se nebojí.Jen žije v bordelu.Proč se nezaměříte na skutečné tyrany?Jak probíhá ten případ případ s Fíbí, viz : http­s://ww­w.bl­esk.cz­/cla­nek/zp­ravy-blesk-tlap­ky/625­205/roz­trha­na-fibi-nestastna-nahoda-nebo-kruta-zabava-policie-zada-o-pomoc-svedky.html
Zjišťujete v tom vůbec něco? Ta ženská otrávila a nechala zabít x psů, štěně nechala rotzrhat pitbullem, atd. a je ticho po pěšině! Takovým případům se věnujte! Ale evidentně je snažší buzerovat podivíny a částečně psychicky nemocné lidi, kde zvířata sice žijí v bordelu(i lidé tam žijí), ale nikdo je netýrá.

Zobrazit celou diskusi
Další videa