Slavný doktor přišel o nohu na Štědrý den: Celebrity mu posílají dojemné vzkazy

Autor: shp - 
5. ledna 2020
18:22

Celý život pomáhal ostatním a nyní potřeboval pomoci sám. Známý a uznávaný slovenský neurolog Pavel Traubner (78) na Štědrý den bojoval o holý život. Aby nedošlo k nejhoršímu, museli mu doktoři amputovat nohu. Jelikož jde o uznávaného odborníka, má mnoho známých mezi známými tvářemi. Právě celebrity mu nyní přejí co nejrychlejší zotavení.

Traubner je známý nejenom v lékařských, ale i prominentních kruzích. Slavné slovenské osobnosti zpráva o jeho zdravotních komplikacích velmi zasáhla. Spisovatelka a glosátorka Oľga Feldeková (76), humorista Oliver Andrásy (62), moderátorka Erika Barkolová (42) a zpěvačka Marcella Molnárová (54) mu přejí, ať je co nejdřív fit.

Potřebuje klid a odpočinek

Pan Traubner se má relativně dobře s ohledem na okolnosti. Operace mu zachránila život, ale čeká ho ještě dlouhá léčba. Momentálně potřebuje nejvíce klid, aby načerpal potřebné síly,“ popsal stav známého lékaře Novému Času blízký zdroj z profesorova okolí.

Amputace nohy otřásla nejenom Traubnerovou rodinou, ale i známými. „Nevěděli jsme, že je to až tak vážné. O jeho zdravotních problémech nikdy nemluvili. Naší dceři Ľubce zachránil život, když na tom byla velmi zle. Nepomohl jen nám, ale i našim známým a dalším lidem,“ prohlásila Feldeková. „Je to pro mě obrovský šok. Pan profesor mi už hodněkrát pomohl, zejména když jsem měla úraz hlavy. Pomohl i mým přátelům a rodině,“ nechala se slyšet Barkolová.

Vždy ochotně pomáhal

Pan Traubner mi pomohl, když měl otec zdravotní problémy. Vím, že měl sám zdravotní problémy, dokonce si myslím, že kdyby nebyl lékař, tak by tomu došlo dříve,“ povzdechl si humorista Oliver Andrásy.

 Smutní i zpěvačka Marcella Molnárová, která známého profesora dobře zná. „Vždy byl ten, kdo ochotně a okamžitě pomohl, sršel humorem a nikdy si nestěžoval. Když jsem měla problémy s páteří, hned mi řekl, že mám přijít. Nedávno jsme byli spolu a usmíval se. Už dříve jsem si všimla, že hůře chodí, ale nevěděli jsme, že je to až tak vážné. Ale on je psychicky velmi silný a jsem přesvědčená, že si bude umět pomoci,“ prohlásila.

Bojuje ze všech sil

Samotný lékař, který je pod dohledem oborníků, je připraven bojovat. „Snáším to špatně i psychicky. Byl jsem na tom fyzicky dobře, ještě jsem pracoval... Ale rozhodl jsem se bojovat a věřím, že se ještě vrátím do normálního života,“ prohlásil sám Traubner. Všichni mu nyní drží palce a myslí na něj.

Je to výjimečný, vzácný člověk a máme ho velmi rádi a velmi nás trápí, co se mu stalo. Opravdu by si zasloužil, aby byl zdravý, aby to zvládl. Ti, kterým pomohl, a nemohou mu tu laskavost oplatit, ať se za něho alespoň pomodlí,“ prohlásila glosátorka Olga Feldeková.

Je to silný člověk

S přáním rychlého uzdravení se přidala i moderátorka Erika Barkolová. „Přeji mu hlavně, aby byl rychle fit. Je to silný člověk a má úžasnou rodinu, takže si myslím, že se dá rychle do pořádku. Má úžasnou rodinu a přátele. Věřím, že se co nejdříve setkáme na nějaké společenské akci.“

Marcela Molnárová, zpěvačka: „Přeji mu, ať to zvládne co nejlépe, s vnitřní silou, aby to dokázal překonat. Až se někde setkáme, budu nápomocná, jak jen budu moci. Přeji mu hlubokou vnitřní sílu, to je to nejdůležitější, jak se to dá překonat. Teď se ukáže, kolik těch přátel při člověku v těžkém období stojí. To je velmi důležité, kdo při člověku zůstane.

Přátelům chybí

Oliver Andrásy, humorista: „Přeji mu, aby byl silný, aby to vydržel a měl hodně zdraví. My jsme se vždy setkávali na různých plesech a většinou jsme seděli u jednoho stolu. Teď asi budeme sedět s někým jiným, což mě mrzí.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

jussuf ( 6. ledna 2020 09:40 )

Nóóó, rauty, recepcie a švédske stoly sa dajú vymetať aj s protézou. Že?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud